Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kraj
14.10.2016 18:20

2 mln zł spadku z USA jak kamień w wodę. Policja bada sprawę

Sprawę zgłosiły osoby posiadające informacje, że w Stanach Zjednoczonych czeka na nie spadek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(LUKASZ SOLSKI/East News)

Koszalińska prokuratura prowadzi śledztwo ws. ponad 2 mln zł, będących częścią spadku ze Stanów Zjednoczonych, które miała przywłaszczyć jedna ze szczecineckich spółek. Firma miała sama zaoferować swoją pomoc w wypłaceniu pieniędzy w Polsce.

- Sprawę zgłosiły osoby posiadające informacje, że w Stanach Zjednoczonych czeka na nie spadek - powiedział prokurator Ryszard Gąsiorowski z Prokuratury Okręgowej w Koszalinie. - Był to rzeczywiście spadek o wartości kilku mln zł. Do członków rodziny dotarły później informacje, że część z nich dostała już pieniądze, a pozostali nie - dodał.

- Osoby, które nie otrzymały pieniędzy, zdecydowały się podpisać ze spółką ze Szczecinka umowę, że ta w ich imieniu będzie podejmować wszelkie działania i dopełni formalności, żeby spadek został stwierdzony na terenie Stanów Zjednoczonych i pieniądze zostały wypłacone do Polski - kontynuował Gąsiorowski.

Zawiadomienie o przestępstwie mówi, że skoro sąd amerykański zdecydował o przekazaniu spadku i część spadkobierców pieniądze już otrzymała, to najprawdopodobniej należną kilku osobom z rodziny część spadku zatrzymała spółka.

W sprawie nie przedstawiono zarzutu żadnej osobie - powiedział Gąsiorowski. Prokuratura zbiera materiały, wydano także postanowienie o zabezpieczeniu w spółce ze Szczecinka dokumentacji związanej z tą sprawą i zarządzono przesłuchanie pokrzywdzonych.

- Jeżeli potwierdzi się przypuszczenie, że część pieniędzy należnych spadkobiercom została przywłaszczona, to będziemy mieli do czynienia z zastosowaniem przepisu artykułu 284 kodeksu karnego, mówiącego o przywłaszczeniu mienia w powiązaniu z artykułem mówiącym o jego znacznej wartości, bo w tej chwili wyliczenia wskazują, że może być to kwota przekraczająca 2 mln zł - powiedział Gąsiorowski.

Poszkodowani to kilka osób mieszkających w różnych miejscowościach w Polsce. Z informacji prokuratury wynika, że szczecinecka spółka sama do nich dotarła, oferując kompleksowe zajęcie się spadkiem.

Tagi: kraj, prokuratura, przestępczość, oszustwo, pap, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-10-2016

sssssssssssssKiedyś bandytów kryło PO a teraz to samo robi PIS

14-10-2016

on34same kr.. i złodzieje z PO tu są... złodziej złodzieja broni i winę zrzuca na PiS !!!!!

14-10-2016

pieprzPolacy maja dość spadku po bandycko-złodziejskiej koalicji PO-PSL, ale do spłacenia za szubrawców,złodziei ,kombinatorów i świńskich krętaczy

Rozwiń komentarze (11)