Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Specgrupa pracuje nad planem Grada. Będą cięcia?

0
Podziel się:

Nad pomysłami ministra skarbu pracują m.in. Waldemar Pawlak i Jacek Rostowski.

Specgrupa pracuje nad planem Grada. Będą cięcia?
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

_ - Projektem prywatyzacji opracowanym przez szefa resortu skarbuAleksandra Gradazajmie się w najbliższym czasie specjalna grupa robocz _a - poinformował rzecznik rząduPaweł Graś.

W jej skład wejdą ministrowie: finansów - Jacek Rostowski, gospodarki -Waldemar Pawlak, skarbu - Aleksander Grad orazMichał Boniz kancelarii premiera.

W projekcie Grada znalazła się lista przedsiębiorstw, które miałyby zostać sprywatyzowane.

_ - Jeśli chodzi o prywatyzację, to po przedwczorajszym posiedzeniu Komitetu Stałego Rady Ministrów została powołana grupa robocza złożona z ministra finansów, ministra gospodarki, ministra skarbu i ministra Boniego z kancelarii premiera, która wszystkie te przypadki z listy pana ministra Grada będzie analizować i będzie Radzie Ministrów przedstawiać stosowne rekomendacje _ - powiedział Graś w środę w TVN24.

Jak podkreślił, w rządzie _ nikt nie podchodzi do sprawy prywatyzacji doktrynersko, ideologicznie _.

_ - Szukamy możliwości takich, żeby uchronić Polaków w przyszłym roku od podwyższania podatków i do tego doprowadzimy, czy to się opozycji podobna, czy nie _ - zaznaczył Graś.

Zaktualizowany program prywatyzacji zakłada przychody z prywatyzacji w wysokości 36,7 mld zł do końca 2010 roku. Lista kluczowych projektów obejmuje m.in. sektor energetyki i chemii oraz sprzedaż części udziałów Skarbu Państwa w spółkach giełdowych, w tym od 10 do 41 proc. akcji KGHM oraz części akcji Lotos. W zeszły piątek Tusk zapowiedział rekomendowanie rządowi wyłączenia KGHM z szybkiej prywatyzacji.

W projekcie zaproponowano także przyjęcie zasady uzyskiwania bieżącej akceptacji Rady Ministrów dla prywatyzacji spółek w trudnej sytuacji ekonomicznej (gdy prywatyzacja może pomóc przedsiębiorstwu) oraz zagrożonych słabym zainteresowaniem inwestorów i ofertami niższymi od wycen.

W poniedziałek premier powiedział, że listą przedsiębiorstw, które mają być sprywatyzowane rząd zajmie się _ najpóźniej za dwa tygodnie _. _ _

_ - W tej chwili Komitet Stały Rady Ministrów zajmuje się przygotowaniem tego dokumentu i za tydzień, może za dwa tygodnie, na Radzie Ministrów będziemy rozpatrywać tę listę. Na razie nie ma takiej listy, jest materiał przygotowany przez ministra Grada _ - powiedział Tusk.

Raport Money.pl
*Wielki prywatyzator Buzek. Grad go nie przebije * Najwięcej prywatyzował rząd Jerzego Buzka. W latach 1999-2000 pozyskano w ten sposób ponad 40 mld złotych. Czytaj w Money.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)