Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stokrotka i Polomarket stworzą "Polskie Supermarkety"

0
Podziel się:

Zgodę na połączenie wydał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Stokrotka i Polomarket stworzą "Polskie Supermarkety"
(Wuhazet Henryk Żychowski/Wikimedia (CC BY 3.0))

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na utworzenie wspólnego przedsiębiorcy pod nazwą Polskie Supermarkety przez Stokrotkę (spółkę zależną Emperii Holding) oraz Polomarket.

"Zarząd informuje, że w dniu 1 lipca 2015 roku, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na dokonanie koncentracji, polegającej na utworzeniu przez spółkę zależną Stokrotka Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz Polomarket Sp. z o.o. z siedzibą w Giebni, wspólnego przedsiębiorcy pod firmą Polskie Supermarkety Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie" - czytamy w komunikacie.

Na początku maja bieżącego roku Emperia Holding informowała, że jej spółka zależna Stokrotka oraz Polomarket zawarły porozumienie w sprawie nawiązania współpracy handlowej poprzez zawiązanie spółki Polskie Supermarkety.

Nowa spółka będzie odpowiadać za koordynację polityk zakupowych towarów handlowych obu sieci, rozwój wspólnej marki własnej oraz organizację bezpośredniego importu wybranych towarów. W ten sposób sieci chcą zwiększyć skalę działalności i obniżyć koszty.

Sieć detaliczną Stokrotka na koniec 2014 roku tworzyły łącznie 252 sklepy detaliczne. Polomarket na swojej stronie internetowej informuje, że ma 270 placówek. Łącznie obie marki mają więc ponad 500 sklepów. Oznacza to sieć porównywalną liczebnie z Lidlem, ale zarazem pięciokrotnie mniejszą od Biedronki - lidera handlu detalicznego w Polsce.

Emperia Holding to firma handlowa z polskim rodowodem, obecna na rynku od 25 lat. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2002 roku. Grupa handlowa prowadzi działalność detaliczną, deweloperską i informatyczną. Jej twórcami są zasiadający dziś w radzie nadzorczej Artur Kawa (przewodniczący) oraz Artur Laskowski i Jarosław Wawerski (członkowie rady nadzorczej).

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)