Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stokrotka trafiła w ręce Litwinów. Będzie ponad sto nowych sklepów

6
Podziel się:

Wezwanie na akcje Emperii, właściciela sieci Stokrotka, zakończyło się sukcesem. Swoje akcje sprzedało wystarczająco dużo akcjonariuszy, by ostatecznie doszło do przejęcia.

Stokrotka z nowym właścicielem ma się rozwijać jeszcze szybciej.
Stokrotka z nowym właścicielem ma się rozwijać jeszcze szybciej. (Eastnews/Wlodzimierz Wasyluk)
bEJnaUmt

W wezwaniu litewskiej spółki Maxima Grupe na akcje Emperii Holding złożono zapisy na 11 559 259 akcji, co oznacza spełnienie warunku nabycia akcji w wezwaniu. Akcje stanowią 93,66 proc. kapitału.

Tym samym osiągnięty został minimalny próg liczby akcji (66 proc.), po osiągnięciu którego wzywający zobowiązuje się nabyć akcje spółki w ramach wezwania. Ostateczne rozliczenie transakcji odbędzie się 18 kwietnia, a zapisy formalnie potrwają jeszcze do 17 kwietnia.

- Ta transakcja przyniesie wymierne korzyści z punktu widzenia klientów, pracowników, kontrahentów i wszystkich innych interesariuszy Emperii - podsumował prezes Emperii Dariusz Kalinowski.

bEJnaUmv
Zobacz także: Zobacz też: Biedronka na Dworcu Centralnym otwarta. Zakaz handlu jej nie dotyczy

- Współpraca z nowym inwestorem - Maxima Grup otwiera drogę Stokrotce do aktywnego uczestnictwa w procesach konsolidacyjnych na polskim rynku detalicznym - podała Emperia Holding w komunikacie.

Umowa inwestycyjna pomiędzy firmami została zawarta 23 listopada 2017 r., a 5 kwietnia 2018 r. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał bezwarunkową zgodę na przejęcie przez Maxima Grup kontroli nad Emperia Holding.

bEJnaUmB

"Stokrotka, spółka detaliczna grupy, prowadząca obecnie sieć 440 sklepów, zintensyfikuje swój rozwój organiczny w oparciu o wypracowane z sukcesem w ostatnich latach formaty sklepów. Jednocześnie, współpraca z nowym inwestorem otwiera drogę Stokrotce do aktywnego uczestnictwa w procesach konsolidacyjnych na polskim rynku detalicznym" - czytamy w komunikacie.

W 2017 r. Emperia miała 2,57 mld zł przychodów ze sprzedaży, czyli o 8 proc. więcej niż w poprzednim roku. W tym czasie Stokrotka otworzyła 77 nowych sklepów.

"Plany rozwojowe na rok 2018 przewidują otwarcie ponad 100 nowych sklepów w sieci. Spółka stale podnosi swoją sprzedaż i poprawia produktywność. W I kwartale 2018 roku sprzedaż towarów wzrosła aż o 15,6 proc." - napisano w komunikacie.

bEJnaUmC

Maxima należy do grupy kapitałowej, która prowadzi działalność w różnych branżach (sprzedaż detaliczna, nieruchomości, produkcja żywności itp.), głównie na rynku litewskim, łotewskim i estońskim, przy czym prowadzi również działalność w Bułgarii, Polsce, Hiszpanii oraz w kilku innych państwach, głównie z UE. Grupa prowadzi dwie sieci supermarketów w Polsce (Aldik i Sano).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEJnaUmW
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(6)
Londyn
3 lata temu
To tylko obrazuje jacy ludzie mieli dostep do kapitalu w okresie transformacji ustrojowej i po co szli do biznesu. Po to tylko by dorwac sie do wiekszych pieniedzy. Patriotyzm gospodarczy to dla nich obce slowo..
bywalec
4 lata temu
Wstyd, Gdzie byli dumni polscy handlaże, że nawet malutka Litwa w Polsce zaczyna rządzić?
DW
4 lata temu
Dino wygra w tej walce bo 100% Polskie Patrioci nie kupują u zdrjaców narodu
bEJnaUmX
fiorehencerbi...
4 lata temu
Tak, mamy - obozy śmierci
:)
4 lata temu
To zaczyna robić sie coraz bardziej żałosne to już nawet nie jest śmieszne