Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Strajk włoski w LOT. Pasażerowie muszą przygotować się na opóźnienia

"Mając na względzie, że wykonanie wszystkich niezbędnych czynności wiązać się będzie z dodatkowymi pracami, informujemy, że może to wpłynąć na zwiększenie opóźnień wykonywanych operacji lotniczych" - ostrzegają związkowcy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(STANISLAW KOWALCZUK/EAST NEWS)
Protest ma rozpocząć się w sobotę i ma obejmować "coraz więcej lotów".

Międzyzakładowy Komitet Strajkowy PLL LOT podjął decyzję o prowadzeniu akcji protestacyjnej "polegającej na skrupulatnym przestrzeganiu procedur bezpieczeństwa". Związkowcy ostrzegli, że "może to wpłynąć na zwiększenie opóźnień wykonywanych operacji lotniczych".

Akcja protestacyjna ma być prowadzona do czasu uchylenia przez Sąd "zabezpieczającego zarząd LOT-u postanowienia, zakazującego 1 maja rozpoczęcia strajku w PLL LOT SA albo do osiągnięcia kompromisu z pracodawcą.

Akcja protestacyjna ma rozpocząć się w sobotę i ma obejmować "coraz więcej lotów".

"Mając na względzie, że wykonanie wszystkich niezbędnych czynności wiązać się będzie z dodatkowymi pracami, informujemy, że może to wpłynąć na zwiększenie opóźnień wykonywanych operacji lotniczych" - ostrzegają związkowcy.

Związkowcy ostrzegają, że w razie braku osiągnięcia w rozsądnym terminie takich rezultatów , MKS PLL LOT podejmie decyzję o przeprowadzeniu strajku.

"W imieniu Rady OPZZ województwa mazowieckiego zdecydowanie popieram działania związkowców PLL LOT. Celem akcji związków zawodowych jest dobra zmiana w transporcie lotniczym. Rozwiązania przyjęte przez zarząd PLL LOT są szkodliwe dla pracowników i niebezpieczne dla pasażerów" - napisał w oświadczeniu dla mediów Piotr Szumlewicz, przewodniczący Rady OPZZ województwa mazowieckiego.

"Personel lotniczy obciążany jest coraz większą liczbą obowiązków, których nie powinny wykonywać stewardessy czy kapitanowie. Związkowcy protestują przeciwko umowom śmieciowym w branży i oszczędnościom dokonywanym kosztem bezpieczeństwa pasażerów" - podkreślił Szumlewicz.

Jak wyjaśnił, związkowcy swoją decyzją chcą pokazać, że nie godzą się na skandaliczne niedociągnięcia w organizacji pracy pracowników transportu lotniczego. "Jeżeli zarząd PLL LOT nie chce dbać o prawidłową i zgodną z procedurami organizację lotów, to szczegółowo zadbają o nią pracownicy!" - zakończył.

Czy nie dokonaliście aktualizacji danych w bazie i grozi Wam wykreślenie działalności z rejestru? Piszcie na * *dziejesie.wp.pl

Tagi: strajk, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-05-2018

alojzyOPZZ i wszystko w tym temacie nawet szkoda komentować.

18-05-2018

StaszekTakie teksty Związków Zawodowych pamiętam jeszcze jak pracowałem w byłym FSO. Wszyscy w spółkach kooperujących widzieliśmy do czego to może … Czytaj całość

19-05-2018

steveJak to Morawiecki zaznaczył już kilkukrotnie - w obecnych czasach prowadzenie biznesu w oparciu o niskie koszty pracy jest ryzykowne - więc panowie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (14)