Notowania

budownictwo
22.11.2016 12:39

Wielka inwestycja w Toruniu. Budimex dostanie 275 mln zł za rozbudowę szpitala

Budimex razem z Ferrovial Agroman podpisały umowę na przebudowę szpitala w Toruniu. Mają za to dostać 275 mln zł. Budowa ma się skończyć za trzy lata.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mateuszgdynia/wikipedia (CC BY-SA 4.0))
Lądowisko przy Szpitalu Dziecięcym w Toruniu

Konsorcjum Budimeksu (lider z udziałem 95 proc.) oraz Ferrovial Agroman (partner z udziałem 5 proc.) podpisało z Kujawsko-Pomorskimi Inwestycjami Medycznymi umowę na przebudowę i rozbudowę Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu. Jej wartość to 275,19 mln zł netto.

"Termin rozpoczęcia robót: do 30 dni po dacie podpisania umowy. Termin zakończenia robót: 36 miesięcy od daty przekazania terenu budowy" - czytamy w komunikacie.

Obecnie w szpitalu w budynku głównym oraz w pawilonie chorób wewnętrznych znajduje się łącznie 551 łóżek. Docelowo w całym kompleksie planuje się 983 łóżka, w tym 318 łóżek w nowym budynku. Po zakończeniu rozbudowy szpital będzie miał łączną powierzchnię powyżej 50 tysięcy metrów kwadratowych.

Rozbudowa dotyczy centralnej części obecnego terenu szpitala, gdzie powstanie nowy budynek z lądowiskiem dla helikopterów na dachu, a w części południowej budynek z oddziałami psychiatrycznymi i otoczeniem rekreacyjnym. W części północnej wykonany zostanie budynek z oddziałami zakaźnymi i poradniami przyszpitalnymi, parkingi naziemne i budynek garażowy.

Projekt zakłada wyburzenie istniejących budynków: pawilonu chorób wewnętrznych, magazynów, budynku genetyki, archiwum i budynku przychodni. Nowe, dobudowane do istniejących obiekty stworzą kształt litery H. Przeznaczone zostaną na zespół czterech oddziałów łóżkowych oraz diagnostyki. Centralny Blok Operacyjny i Szpitalny Oddział Ratunkowy umieszczone zostaną we frontowej wschodniej części, a oddziały - w części zachodniej.

Budimex - jedna z największych spółek budowlanych w Polsce - jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 r. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial.

Tagi: budownictwo, bdx, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-11-2017

stasiekA potem się okaże że spólka maudziały w wysokości 55 % i udziały kościoła

Rozwiń komentarze (1)