Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

GUS:
Przemysł w górę najszybciej w tym roku

Miliarderzy Murdoch i Gordon zawiedli. Ten Network w amerykańskich rękach

Miliarderzy Murdoch i Gordon zawiedli. Ten Network w amerykańskich rękach

Ten to trzecia co do wielkości stacja telewizyjna w Australii Fot. AFP PHOTO / Wiliam West
Ten to trzecia co do wielkości stacja telewizyjna w Australii

Nowojorski nadawca CBS przejmie z rąk KordaMentha i PPB Advisory udziały australijskiej stacji telewizyjnej Ten Network. Amerykańska stacje będzie refinansować zadłużenie sięgające 123 mln dol. ciążące na stacji Ten.

- CBS przejmie 100 procent akcji Network Ten - powiedział cytowany przez australijski dziennik "The Sundey Morning Herald" rzecznik PPB.

Informacja, którą przekazała CBS w poniedziałek rano oznacza, że żadnemu z dwóch miliarderów - Lachlanowi Murdochowi ani Bruce'owi Gordonowi nie udało się przejąć stacji Ten. Obaj byli akcjonariuszami i gwarantami pożyczki bankowej na utrzymanie sieci.

Jak podał dziennik, amerykańska stacja CBS będzie refinansować zadłużenie Ten. W tym również pożyczkę udzieloną przez Commonwealth Bank i opłaty gwarancyjne w wysokości około 33 mln dol. należne Jamesowi Packerowi oraz panom Murdochowi i Gordonowi.

Zobacz także, dlaczego prezesi opuszczają Trumpa:

 

 

Zabezpieczone pożyczki opiewają na kwotę co najmniej 98 mln dol. w Commonwealth Bank. To jednak nie koniec długów Ten. Lista wierzycieli jest dłuższa. Stacja winna jest 841 tys. dol. Westpac oraz 640 tys. dol. ANZ Bank. Jak podaje SMH, w sumie CBS przejmie długi wynoszące około 123 mln dol.

Dla CBS to Ten to kolejny tytuł, na australijskim rynku medialnym. Amerykanie mają już trzecią część udziałów w kanale cyfrowym Eleven. Od lat CBS i Ten współpracują ze sobą. Teraz ta jedna z najbardziej oglądanych stacji w Australii zacisną współpracę.

- Jesteśmy bardzo podekscytowani dalszym rozwijaniem relacji z CBS, jako właścicielem oraz wsparciem, którego udzieli firmie w tym krytycznym momencie amerykański nadawca - powiedział dyrektor naczelny Ten, Paul Anderson.

cbs, murdoch, ten, gordon
Czytaj także
Polecane galerie