Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Elon Musk podbije Chiny? Tesla zbuduje fabrykę w Szanghaju

Chiny to największy na świecie rynek samochodowy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(TED Conference/Flickr (CC BY-NC 2.0))
Tesla może się stać pierwszym zagranicznym producentem samochodów w Chinach, który będzie działał na tym rynku bez lokalnego partnera

Teraz może otworzyć swoje bramy dla Elona Muska, który według nieoficjalnych informacji ma zbudować fabrykę samochodów elektrycznych w Szanghaju.

Tesla może się stać pierwszym zagranicznym producentem samochodów w Chinach, który będzie działał na tym rynku bez lokalnego partnera. Jak przypomina "Bloomberg", to przyczyni się do obniżenia kosztów produkcji i kosztów wysyłki aut.

Fabryka miała by powstać w specjalnej strefie wolnego handlu. Dzięki temu, Tesla - jako zagraniczna firma - nie musiałby zakładać specjalnej spółki joint venture z lokalną spółką.

Elon Musk chce połączyć człowieka z maszyną

O chiński rynek walczą najwięksi producenci elektrycznych samochodów, między innymi General Motors, Nissan czy właśnie Tesla.

Z nieoficjalnych informacji, które zdobył "Wall Street Journal", wynika, że ostateczna decyzja o budowie fabryki Tesli w Szanghaju ma zapaść do końca roku. Być może ogłoszona zostanie podczas listopadowej wizyty prezydenta USA w Państwie Środka.

Jak pisze "Bloomberg", Chiny chcą przyśpieszyć rozwój branży elektrycznych samochodów w kraju i podobnie jak wiele Zachodnich krajów określić realny termin wycofania się produkcji i sprzedaży wszystkich spalinowych aut.

Tagi: tesla, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-10-2017

ddddza kilka lat tesla bedzie producentem z niewielkim udzialem w rynku a absurdalna wycena na gieldzie zmniejszy sie o 90 %

23-10-2017

xyzCo jak co, ale trzema mu przyznać, że łeb ma nie od parady. Dzięki za paypala, kolego. :)

23-10-2017

zxJak Chińczycy opanują technologię będą na masową skale robić podręby teslli !!!!

Rozwiń komentarze (7)