Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Tesla oskarżana o brak reakcji na rasizm. Do sądu trafił pozew zbiorowy

Tesla oskarżana o brak reakcji na rasizm. Do sądu trafił pozew zbiorowy

Tesla miała zmienić rynek motoryzacyjny. Na razie mierzy się z poważnymi oskarżeniami
Tesla miała zmienić rynek motoryzacyjny. Na razie mierzy się z poważnymi oskarżeniami

Przeciwko firmie Tesla, producentowi aut elektrycznych, złożony został pozew zbiorowy. Oskarżono w nim przedsiębiorstwo o przyzwalanie na zachowania rasistowskie w kalifornijskiej fabryce.

Pozew zbiorowy, złożony w sądzie w Oakland przeciwko firmie Elona Muska, jest trzecim tego typu w 2017 r. Czarnoskórzy pracownicy oskarżyli Teslę o to, że doświadczali w pracy rasistowskich odzywek i zachowań. Równocześnie pracodawca miał nie podejmować żadnych działań w związku ze składanymi skargami.

Zobacz też, jakie auta zaprezentowano podczas salonu samochodowego we Frankfurcie:


 

W pozwie znalazły się twierdzenia, jakoby współpracownicy i przełożeni mieli zwracać się do zatrudnionych czarnoskórych per "czarnuchu". Marcus Vaughn, "twarz" pozwu, został zwolniony z Tesli za to, że "nie prezentował pozytywnego" podejścia do pracy. Wcześniej skarżył się przełożonym i działowi kadr na sposób, w jaki jest traktowany w pracy. Sprawa miała dotrzeć do samego Elona Muska.

Tesla milczy

Firma Tesla nie odpowiedziała na prośby dziennikarzy o komentarz w sprawie pozwów, a także sytuacji, do których miało dochodzić w kalifornijskiej fabryce, zlokalizowanej w mieście Fremont, gdzie zatrudnionych jest około 10 tys. osób.

Producent przedstawiany, jako ten, który zrewolucjonizuje rynek motoryzacyjny na świecie, mierzy się również z procesami o dyskryminację homoseksualistów oraz osób starszych.

tesla, rasizm, pozew zbiorowy
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Rob
2017-11-15 18:32
Elon urodził się w RPA
Robert
2017-11-15 13:32
Nic tak nie przeszkadza jak mądry człowiek ,chcący zrobić coś dobrego. Więc żuca się mu kłody pod nogi ,może się wywróci i odpuści.Nie teraz to może następnym razem.
Hmmm
2017-11-15 08:50
Janusz Szpotański za "Bania w Paryżu" zostanie wieszczem globalnym.
Pokaż wszystkie komentarze (12)