Notowania

tesla
14.11.2017 16:31

Tesla oskarżana o brak reakcji na rasizm. Do sądu trafił pozew zbiorowy

Przeciwko firmie Tesla, producentowi aut elektrycznych, złożony został pozew zbiorowy. Oskarżono w nim przedsiębiorstwo o przyzwalanie na zachowania rasistowskie w kalifornijskiej fabryce.

Podziel się
Dodaj komentarz
Tesla miała zmienić rynek motoryzacyjny. Na razie mierzy się z poważnymi oskarżeniami

Pozew zbiorowy, złożony w sądzie w Oakland przeciwko firmie Elona Muska, jest trzecim tego typu w 2017 r. Czarnoskórzy pracownicy oskarżyli Teslę o to, że doświadczali w pracy rasistowskich odzywek i zachowań. Równocześnie pracodawca miał nie podejmować żadnych działań w związku ze składanymi skargami.

Zobacz też, jakie auta zaprezentowano podczas salonu samochodowego we Frankfurcie:

W pozwie znalazły się twierdzenia, jakoby współpracownicy i przełożeni mieli zwracać się do zatrudnionych czarnoskórych per "czarnuchu". Marcus Vaughn, "twarz" pozwu, został zwolniony z Tesli za to, że "nie prezentował pozytywnego" podejścia do pracy. Wcześniej skarżył się przełożonym i działowi kadr na sposób, w jaki jest traktowany w pracy. Sprawa miała dotrzeć do samego Elona Muska.

Tesla milczy

Firma Tesla nie odpowiedziała na prośby dziennikarzy o komentarz w sprawie pozwów, a także sytuacji, do których miało dochodzić w kalifornijskiej fabryce, zlokalizowanej w mieście Fremont, gdzie zatrudnionych jest około 10 tys. osób.

Producent przedstawiany, jako ten, który zrewolucjonizuje rynek motoryzacyjny na świecie, mierzy się również z procesami o dyskryminację homoseksualistów oraz osób starszych.

Tagi: tesla, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-11-2017

Leon ZTakie próby wymuszenia powinny być surowo karane, a orientacja seksualna powinna być tajna - osobnik obnoszący się ze swoim homoseksualizemem powinien … Czytaj całość

14-11-2017

smileytam to normalne. czesto pozywa sie firmy zeby je zmusic do zwalniania jednych i zatrudniania w ich miejsce mniejszosci np. albo pozywaja zeby dostac … Czytaj całość

14-11-2017

jato jest cale USA, nic nikomu nie mozesz powiedziec, nikogo zwolnic bo zaraz rasizm i procesy o milionowe odszkodowania. Czarnemu sie pewnie pracowac … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (12)