Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
banki
10.04.2018 08:58

Tomasz Mikoda nowym prezesem Pekao Banku Hipotecznego

Tomasz Mikoda będzie nowym prezesem Pekao Banku Hipotecznego. Zastąpi Tomasza Mozera. Do zarządu wszedł także Paweł Opolski. Takie decyzje podjęła rada nadzorcza banku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Zmiany w zarządzie Pekao Banku Hipotecznego. Tomasz Mikoda nowym prezesem

Rada nadzorcza Pekao Banku Hipotecznego odwołała Tomasza Mozera z funkcji prezesa oraz powołała do składu zarządu Tomasza Mikodę i Pawła Opolskiego - czytamy w komunikacie.

"Rada nadzorcza banku postanowiła też, że do czasu uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego Tomasz Mikoda będzie pełnił funkcję wiceprezesa zarządu banku kierującego pracami zarządu banku, zaś po uzyskaniu zgody Komisji Nadzoru Finansowego obejmie funkcję prezesa zarządu banku" - napisano.

Zobacz: To będzie rewolucja. W każdym banku założymy darmowe konto

Tomasz Mikoda od listopada 2014 r. związany był z Grupą Raiffeisen Bank m.in. jako prezes Raiffeisen Solutions. Wcześniej zatrudniony był w Expander Sp. i Sollers Consulting Sp. z o.o. W latach 2010-2013 pełnił funkcję dyrektora Departamentu Sieci Sprzedaży oraz dyrektora Obszaru Bankowości Hipotecznej w Kredyt Banku.

Paweł Opolski ostatnio zatrudniony była na stanowisku dyrektora zarządzającego Departamentem Alokacji Kapitału i Zarządzania Aktywami i Pasywami w Banku Pekao. Od 2014 r. jest właścicielem firmy Opolski-Szkolenia i Doradztwo, zajmującej się opracowywaniem i przeprowadzaniem szeregu szkoleń z obszaru wyceny instrumentów finansowych, zarządzania ryzykiem rynkowym oraz ryzykiem kredytowym kontrahenta. W latach 2010-2014 pełnił funkcję dyrektora Departamentu Ryzyka Finansowego w Banku Ochrony Środowiska.

Bank Pekao SA jest częścią grupy PZU - największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie - notowany w ramach indeksu WIG20, należy do grona pięciu największych spółek polskiej giełdy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: banki, finanse, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz