Notowania

inwestycje
26.03.2018 14:30

Torpol czeka na kolejne przetargi PKP PLK, spodziewa się wzrostu portfela

Torpol zamierza aktywnie uczestniczyć w kolejnych przetargach PKP PLK na zadania na krajowym rynku inwestycji kolejowych i spodziewa się wzrostu portfela zamówień wobec aktualnych ok. 3 mld zł, poinformował prezes Grzegorz Grabowski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PKP PLK)

"Torpol ma zamiar uczestniczyć w tych postępowaniach aktywnie i myślę, że ten poziom portfela będzie wzrastał, szczególnie jeśli chodzi o inwestycje realizowane w trybie 'projektuj i buduj', które będą wymagały w pierwszej fazie zaangażowania zespołów projektowych" - powiedział Grabowski podczas konferencji prasowej.

Podtrzymał także, że harmonogram zadań, które Torpol ma w backlogu powinien przełożyć się na wypracowanie ponad 1 mld zł przychodów w br. (wobec 752 mln zł w 2017 r.) i że średnia marża brutto na sprzedaży powinna oscylować miedzy 4,5-5%.

"W tym roku na pewno ponad 1 mld zł musimy sprzedać, tak wynika z harmonogramu zadań. Myślę, że I kwartał potwierdzi, że idzie to w miarę planowo" - wskazał Grabowski.

Prezes poinformował, że w najbliższych okresach głównym źródłem przychodów będzie największy kontrakt w portfelu spółki - prace w LCS Konin na 662,7 mln zł, ale spodziewa się w tym roku też sprzedaży na drugim największym zadaniu - budowie układu torowego przy Elektrowni Jaworzno III (367,2 mln zł).

Portfel zamówień Torpolu w podpisanych umowach wynosi obecnie ok. 3,06 mld zł netto bez udziału konsorcjantów.

Torpol specjalizuje się w budowie oraz modernizacji stacji, linii i szlaków kolejowych oraz linii tramwajowych. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2014 roku. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 752,16 mln zł w 2017 r.

Tagi: inwestycje, pkp, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-03-2018

MarcinA to akurat dobry pomysł. Niby po to powstała właśnie ta fundacja. 20 milionów zł żeby dojść do biznesu na całym świecie to niewiele. A Regaty i cała … Czytaj całość

26-03-2018

jorgusJak ja to lubię my zapłacimy wam za to przy urnach wyborczych bawcie się tak dalej....

26-03-2018

jarek 555PO z ministerstwa sportu wydało 6 milionów na promocje Polski w koncercie Madonny . Ministra mucha się POpisała. To ja wolę ten jacht oglądać.

Rozwiń komentarze (28)