Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Jacek Gratkiewicz
Jacek Gratkiewicz
|

Tusk jest wspaniały, pacjenci mu wszystko zawdzięczają

0
Podziel się:

Poseł PO Paweł Olszewski, ocenia protest lekarzy.

Tusk jest wspaniały, pacjenci mu wszystko zawdzięczają

Money.pl: Tusk wysłuchał lekarzy i trochę się ugiął pod ich presją. Donald Tusk nie przyznał w ten sposób, że ustawa refundacyjna nie do końca jest udana?

*Paweł Olszewski, poseł Platformy Obywatelskiej: *Nie rozpatrywałbym tego w kategoriach uległości, a bardziej dbania o dobro pacjentów. Widać, że postawa lekarzy jest niezwykle radykalną i twardą.

Ani rząd ani państwo nie może sobie pozwolić na to, aby tego typu zachowania oddziaływały negatywnie na pacjentów. Więc zachowanie premiera jest niezwykle odpowiedzialne i godne szacunku.

Ale ucieka Pan od odpowiedzi, premier przyznał, że ustawa nie do końca była dopracowana?

Nikt nigdy nie mówił, że wszystko w niej jest idealne. Natomiast przyjęcie tak twardej postawy przez lekarzy nie jest adekwatne do ewentualnych braków w tej ustawie.

W związku z tym, premier musiał wkroczyć i zadbać o pacjentów. Stąd to spotkanie z lekarzami.

Wczoraj premier się z nimi spotkał a jeszcze kilka dni temu straszył konsekwencjami. Skąd ta nagła zmiana?

To tak jak powiedziałem, wynika z troski o pacjentów. Ktoś musi się o nich troszczyć. Dobro pacjentów jest celem nadrzędnym. Stąd chęć dojścia do kompromisu z lekarzami, tak żeby z tej patowej sytuacji wyjść.

Mówi Pan, ustawa nie we wszystkim jest idealna, to znaczy, że trzeba wyciągnąć konsekwencje. Pytanie tylko od kogo? Ewa Kopacz czy Bartosz Arłukowicz?

W zdecydowanej większości ta ustawa jest słuszna i potrzebna. Być może jakieś szczegóły dotyczące bezpośrednio lekarzy wymagają dopracowania.

Natomiast ta ustawa gwarantuje przede wszystkim zerwanie z dyktatem firm farmaceutycznych, tworzenie spójnego systemu refundacji leków. To są kwestie niezwykle istotne z punktu widzenia całego systemu.

Skoro premier tak dba o pacjentów, to od kogoś musi wyciągnąć konsekwencje za chaos, na którym Ci _ drodzy _ pacjenci najbardziej cierpią. Skoro nie rząd, to winni są lekarze.

De facto na to pytanie odpowiedziałem mówiąc, że skala protestu i twarda postawa lekarzy była nieadekwatna do ich postulatów.

Czyli winni są lekarze?

Zabrakło im dobrej woli, ale na szczęście tą dobrą wolą wykazał się premier.

I spotkał się z lekarzami winnymi zamieszania, na którym cierpią pacjenci, mało tego jeszcze przystał na ich żądania.

Powtarzam to wszystko dla dobra pacjentów.

Czytaj w Money.pl
Oto prosty pomysł, jak pomóc pacjentom Były szef NFZ Andrzej Sośnierz mówi o zakończeniu wojny lekarzy z rządem.
90 proc. protestuje. Problemy w aptekach Protest _ pieczątkowy _ oficjalnie poparło kilkanaście Okręgowych Izb Lekarskich; nieoficjalnie prawie wszystkie.
Lekarze są biedni. Pacjenci powinni dać im spokój! Lekarze przeżywają zbyt wiele wstrząsów - uważa Bartosz Chochołowski.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)