Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

TVP wydaje pieniądze z kredytu. Na co? Technologia, VoD i cyfrowe "Ekstradycja" i "Czterdziestolatek"

203
Podziel się

- Będą one dotyczyły sfery cyfryzacji, digitalizacji czy emisji beztaśmowej, bo tutaj TVP ma wręcz epokowe zapóźnienia - mówi o planowanych inwestycjach telewizji członek zarządu TVP Maciej Stanecki. Mają one pochłonąć połowę z uzyskanego właśnie kredytu w wysokości 800 mln zł.

TVP wydaje pieniądze z kredytu. Na co? Technologia, VoD i cyfrowe "Ekstradycja" i "Czterdziestolatek"
(Andrzej Hulmika/WP)
bDJyPBdx

Kluczowa zmiana to start nowego serwisu z VOD. Ma być on zamknięty dla osób, które nie płacą abonamentu.

Stanecki udzielił wywiadu tygodnikowi "Do Rzeczy". Mówi w nim, na co przeznaczony zostanie kredyt, który TVP zaciągnęła względem Skarbu Państwa w drugiej połowie lipca.

O samej transakcji pisaliśmy w ubiegłym tygodniu na łamach money.pl.

bDJyPBdz
Zobacz także: Gliński chce mniej reklam w TVP

Maciej Stanecki przyznaje, że w niektórych ośrodkach regionalnych technologia zatrzymała się nawet w ubiegłym stuleciu. - Mówimy o kilkunastu, a w oddziałach terenowych nawet 20 latach bez koniecznych modernizacji - przyznał, cytowany przez portal wirtualnemedia.pl.

Dzięki pozyskanym pieniądzom szybciej będzie też można prowadzić cyfrową rekonstrukcję produkcji TVP. Mowa tu nie tylko o filmach i serialach, ale również spektaklach teatralnych i programów telewizyjnych.

bDJyPBdF

Mają one trafić do serwisu VoD, który od maja funkcjonuje w nowej szacie graficznej. Stanecki mówi nawet o 830 tytułach. Wśród nich znajdziemy m. in. "Ekstradycję", "Czterdziestolatka" czy "Polskie drogi". Do tego przynajmniej kilkadziesiąt spektakli Teatru Telewizji.

Są one zapisywane w standardzie 4K, a już niedługo będzie je można oglądać w jakości HD.

TVP chce również podpisać umowę z zewnętrznym dostawcą filmów i seriali na życzenie. W tym również tych zagranicznych. Stanecki zapewnia, że dostęp dla płacących abonament będzie darmowy, dla pozostałych zaś - stosunkowo tani.

Na wspomniane inwestycje ma zostać przeznaczona połowa kredytu, uzyskanego przez TVP. Gdyby nie on, o rekonstrukcji można by było zapomnieć. Wielokrotnie pisaliśmy bowiem o fatalnej kondycji finansowej publicznego nadawcy.

bDJyPBdG

Szczególnie, gdy wziąć pod uwagę wstrzymane prace nad uszczelnieniem ustawy abonamentowej.

bDJyPBea
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(203)
lolek
4 lata temu
zakodować całą TVP
zyx
4 lata temu
Świetnie! Szykuje się nowy, ZAMKNIĘTY serwis TVP! Już zacieram ręce, że... nie będę musiał tego oglądać! I nikt mnie nie zmusi! :-D
agda
4 lata temu
Zakodować wszystko i nie żebrać .
bDJyPBeb
apel
4 lata temu
precz z badziewiem kurskiego! zakodowac wszystko! natychmiast!
PL
4 lata temu
Pieniądze jak nic pójdą w błoto , ciekawi mnie z czego spłacą kredyt z tym co zrobili w TVP-PIS .
...
Następna strona