Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
praca
03.08.2018 06:02

Ukraińcy wydają w Polsce fortunę. Kupują samochody, inwestują w nieruchomości

Ukraińcy w Polsce nie tylko zarabiają, ale też wydają. Co czwarty imigrant z tego kraju kupił nad Wisłą samochód, spora grupa inwestuje w nieruchomości. Mimo tego, że wysyłają miliardy na Ukrainę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jakub Orzechowski/Agencja Gazeta)
Ukraińcy wydają w Polsce coraz więcej. Czasem również inwestują

Prawie co trzeci Ukrainiec w Polsce ma kupiony tutaj sprzęt RTV, co czwarty kupił w Polsce samochód, a 5 proc. zainwestowało w nieruchomości - wynika z danych ARC Rynek i Opinia, udostępnionych "Rzeczpospolitej". Co konkretnie najczęściej kupują Ukraińcy? 44 proc. wszystkich Ukraińców kupiło w Polsce mały sprzęt AGD, a 31 proc. artykuły wyposażenia wnętrz. 26 proc. kupiło komputer, a 24 proc. - samochód.

Wiceprezes grupy Impel: Ukraińcy nas ratują, ale rząd wszystko komplikuje. Zobacz wideo:

Ukraińcy coraz częściej w Polsce wydają, a nawet inwestują. Z badania ARC wynika jednak, że aż 45 proc. imigrantów zza wschodniej granicy wysyła część pieniędzy do swojego kraju. Ile? NBP szacuje, że w 2017 r. wysłali oni do ojczyzny 1,7 mld złotych, czyli o 50 proc. więcej niż rok wcześniej.
Z badania ARC wynika, że trzy czwarte Ukraińców ma w Polsce stałą pracę, a sześciu na dziesięciu wiąże przyszłość z naszym krajem.

* * * * Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl * * * *

Tagi: praca, ukraińcy, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-08-2018

ABCBędą z nimi problemy.Ale Narodowcy się za nich wezmą.To wróg z którego na siłę w naszym kraju robi się przyjaciela.I to takiego bez którego w Polsce … Czytaj całość

04-08-2018

ElaWysyłają kasę do Ukrainy, czyli zwyczajnie okradają naszą gospodarkę. Ale tak, wprowadzajcie więcej udogodnień związanych z zatrudnieniem Ukraińców.

04-08-2018

Wołyń[QUOTE] sześciu na dziesięciu wiąże przyszłość z naszym krajem. [/QUOTE] I to jest problem, który pojawi się za 10-20 lat. Mniejszość ukraińska … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (43)