Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
banki
24.03.2016 11:14

Ursus sprzeda ciągniki poprzez banki spółdzielcze SGB

SGB-Bank oraz Ursus podpisały list intencyjny, dotyczący współpracy w zakresie promocyjnego finansowania zakupu fabrycznego ciągników i maszyn rolniczych produkowanych przez Ursus.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ursus S.A.)

SGB-Bank oraz Ursus podpisały list intencyjny, dotyczący współpracy w zakresie promocyjnego finansowania zakupu fabrycznego ciągników i maszyn rolniczych produkowanych przez Ursusa.

Oferta dostępna będzie w zrzeszonych bankach spółdzielczych i zostanie dopasowana do potrzeb klientów. W ramach współpracy, SGB-Bank i Ursus będą prowadzić działania promocyjne, akcje wizerunkowe, budujące świadomość finansowania zakupu fabrycznego wśród klientów banków z grupy SGB.

W 2015 roku sprzedaż krajowa Ursusa wzrosła o 11 proc. do 125,9 mln zł, podczas gdy eksportowa - o 62 proc. do 198,5 mln zł. Umowa z SGB-Bankiem to posunięcie w kierunku odzyskania dynamiki na krajowym rynku, w celu wykorzystania środków, jakie się na nim pojawią z Unii Europejskiej.

- Współpraca Ursusa, firmy z polskim kapitałem, z polskimi bankami spółdzielczymi to optymalne rozwiązanie dla dobra naszych klientów. Wierzę, że zawiązana współpraca będzie wartościowa dla promocji obu marek, ale przede wszystkim największe korzyści z jej realizacji uzyska nasz klient finalny, czyli polski rolnik. Jest to bardzo ważne chociażby w kontekście wykorzystania środków na modernizację rolnictwa z nowej unijnej perspektywy - powiedział prezes Ursus Karol Zarajczyk, cytowany w komunikacie.

SGB Bank zrzesza ponad 200 banków spółdzielczych w całym kraju, dysponujących siecią 1,8 tysiąca placówek.

- Jesteśmy przekonani, że połączenie oferty banków spółdzielczych SGB, będących ekspertem w obsłudze finansowej rolnictwa, z ofertą znanego od pokoleń producenta polskich maszyn rolniczych marki Ursus, będzie owocne i przyniesie realne korzyści naszym wspólnym klientom z branży rolniczej - powiedział wiceprezes SGB-Banku Ziemowit Stempin, cytowany w komunikacie.

Ursus to największy polski producent ciągników i maszyn rolniczych. Spółka posiada obecnie trzy zakłady produkcyjne: w Dobrym Mieście, w Opalenicy i - największy - w Lublinie, gdzie zatrudnia łącznie ponad 800 osób. Ursus produkuje rocznie ok. 1,5 tysiąca ciągników i kilka tysięcy maszyn rolniczych sprzedawanych w Polsce i na świecie.

Spółdzielczą Grupę Bankową tworzą: 202 banki spółdzielcze i SGB-Bank Spółka Akcyjna. Swoim zasięgiem grupa SGB obejmuje niemal całą Polskę. Banki grupy SGB nieustannie zwiększają obszar działalności handlowej, oferując usługi za pomocą sieci niemal 1 800 placówek oraz elektronicznych kanałów dostępu.

Tagi: banki, urs, ursus, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz