Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Niższe emerytury dla orłów Kazimierza Górskiego. Dezubekizacja uderzy pilkarzy po kieszeni

773
Podziel się

"Orły Górskiego" dostaną niższe emerytury. Ustawa dezubekizacyjna dotknie piłkarzy złotej jedenastki, bo kiedy zdobywali dla nas medale, grali dla milicyjnych klubów. Ustawa uderzy po kieszeniach także wdowy - podaje Gazeta Wyborcza.

Ustawa dezubekizacyjna uderzy w piłkarzy takich jak Kazimierz Kmiecik (na zdj. z prawej).
Ustawa dezubekizacyjna uderzy w piłkarzy takich jak Kazimierz Kmiecik (na zdj. z prawej). (Marek Lasyk/REPORTER)
bDTlYxtx

"Orły Górskiego" dostaną niższe emerytury. Ustawa dezubekizacyjna dotknie piłkarzy złotej jedenastki, bo kiedy zdobywali dla nas medale, grali dla milicyjnych klubów. Przepis uderzą po kieszeniach także wdowy - podaje "Gazeta Wyborcza".

Piłkarze Kazimierza Górskiego wpadli w tryby ustawy dezubekizacyjnej, która zaczyna obowiązywać od 1 października 2017. W myśl ustawy każdy, kto działał na rzecz totalitarnego państwa, dostanie niższą emeryturę - podaje "Wyborcza".

* Kazimierz Górski - historie prawdziwe i niestworzone *

bDTlYxtz

Okazuje się, że nasi medaliści również zaliczają się do tej grupy. Mniej pieniędzy dostaną wszyscy sportowcy, którzy w czasach PRL występowali w klubach tzw. pionu gwardyjskiego. "Orły Górskiego" zdobywając medale były członkami milicyjnych klubów.

Ustawa uderzy po kieszeniach również wdowy po nieżyjących już piłkarzach. One po nich dziedziczą świadczenia.

Do klubów tzw. pionu gwardyjskiego zalicza się między innymi Gwardia Warszawa, Arka Szczecin, Błękitni Kielce czy Gryf Słupsk.

bDTlYxtF

Mniejszą emeryturę dostanie między innymi Kazimierz Kmiecik, jeden z najsłynniejszych piłkarzy lat 70., złoty medalista z Monachium, grający w Wiśle Kraków.

bDTlYxua
emerytury
wiadomości
KOMENTARZE
(773)
mm
4 lata temu
Był taki system i układ do którego Polska należała, nasi rodzice ciężko pracowali na to ażeby podnieść kraj ze zniszczeń wojennych. Chodziliśmy do szkół - pokończyliśmy studia dzięki. Rządzący dzisiaj mają studia pokończone za komunę a teraz panowie posłowie , senatorzy wszystkim tym którzy narazili się PIS-owi nie klaskają i nie obchodzą miesięcznic odbiera się wszystko na co zasłużyli. Sobie dajecie nagrody diety poselskie dlaczego z tego nie zrezygnujecie- wszędzie szukacie pieniędzy tylko nie u siebie.Teraz sportowcy a kto następny?
elutka
4 lata temu
Nie wyobrażam sobie kraju bez po(mi)licji i wojska. Zwykły stójkowy czy żołnierz pogranicza to ubek??? Ścigający bandytów i złodziei to ubecy? Opamiętajcie się! Rozliczajmy oprawców a nie zwykłych ludzi, bez których nie istnieje żadne państwo.
omegapsi
4 lata temu
A taki Piotrowicz prokurator stanu wojennego to działał na rzecz państwa totalitarnego, czy krasnoludków
bDTlYxub
Lesław
4 lata temu
To znaczy wszystkim 60+ trzeba zabrać wszystko. Pracowaliśmy w tamtych czasach. Wszystkim oprócz Prezesa i Antka oni nie pracowali, na rzecz komuny. Może powinni oddać swoje czerwone dyplomy przecież są ohydne i komunistyczne. Fuj
inka591
4 lata temu
a czy byli komuniści, dziś działacze PiSu też odczują skutki ustawy w wysokości pobieranej wypłaty poselskiej?????
...
Następna strona