Notowania

siemoniak
18.10.2014 19:25

W Pile powstanie centrum logistyczne polskiej armii

W Pile powstanie centrum logistyczne polskiej armii. Inwestycja jest w fazie przygotowania dokumentacji - zapewnił dziś na konferencji prasowej - wicepremier, minister obrony narodowej - Tomasz Siemoniak.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Rafał Guz)

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem centrum powstanie najpóźniej za 3 lata. Szef resortu obrony dodał, że polska armia i siły NATO wytypowały do inwestycji wojskowych właśnie północno-zachodnią część naszego kraju. Jako atut minister podał rozbudowaną i istniejącą już infrastrukturę wojskową, w tym poligon w Drawsku Pomorskim.

Obecnie blisko dwustu amerykańskich żołnierzy szkoli się na tym poligonie. Wkrótce w regionie mają pojawić się Brytyjczycy. Tymczasem wciąż nie ma decyzji co do powołania nowego dowódcy i komendanta Garnizonu Koszalin.

Minister obrony narodowej nie potwierdził też informacji jakoby jednym z kandydatów na dowódcę był szef Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie. Dowódca i komendant Garnizonu Koszalin zostali odwołani ze swoich funkcji. Stało się to po przyznaniu asysty honorowej na pogrzeb byłego stalinowskiego prokuratora Wacława Krzyżanowskiego. Prokurator Krzyżanowski był między innymi oskarżycielem Danuty Siedzikówny _ Inki _.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: siemoniak, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz