Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Walka ze smogiem. Już ponad 10 tys. wniosków w rządowym programie "Czyste Powietrze"

43
Podziel się:

Już ponad 10 tys. wniosków wpłynęło w ramach programu "Czyste Powietrze" - poinformował we wtorek minister środowiska Henryk Kowalczyk. Rząd zadeklarował ponad 100 mld zł na wymianę pieców i ocieplenie budynków w ciągu dekady.

- Ten program, mam nadzieję, wyeliminuje całkowicie tę niską emisję - powiedział minister.
- Ten program, mam nadzieję, wyeliminuje całkowicie tę niską emisję - powiedział minister. (Andrzej Iwanczuk/REPORTER)
bELeabMB

- Zalogowanych osób, które interesują się tym, jest ponad 50 tys. - powiedział Kowalczyk w programie "Kwadrans Polityczny" w TVP. - Oznacza to tyle, że one są potencjalnymi beneficjentami, czyli za chwilę pewnie złożą wnioski - stwierdził.

Minister cieszy się, że zainteresowanie - choć duże - nie jest lawinowe, bo wtedy "zabrakłoby obsługi administracyjnej". W ciągu półtora miesiąca wpłynęło ponad 10 tys. wniosków.

Zobacz także: Wideo: program "Czyste Powietrze". Wnioski i zasady. Jak dostać dotację i pożyczkę
bELeabMD

- Program "Czyste Powietrze" jest obliczony na 10 lat. To znaczy, po 5-6 latach będzie już widać efekty, bo my szacujemy, że po 10 latach zredukujemy emisję o 80 proc. No więc po 5, czy 6 latach też już będzie widoczna poprawa - zapewnił minister. - Ten program, mam nadzieję, wyeliminuje całkowicie tę niską emisję - dodał.

Henryk Kowalczyk wyjaśnił, że w ramach programu najbiedniejsi mogą liczyć na dofinansowanie inwestycji na poziomie 90 proc. Zaznaczył, że dotacja może wynieść 100 proc., jeśli na dofinansowanie zdecyduje się gmina.

bELeabMJ

Program jest przeznaczony dla właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych. Dotację można uzyskać m.in. na docieplenie budynku, wymianę okien (w tym dachowych), uszczelnianie drzwi oraz wymianę pieców grzewczych czy całych instalacji na bardziej ekologiczne.Maksymalna kwota, od której naliczana jest wysokość dotacji, to 53 tys. złotych. Minimalna - 7 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bELeabNe
KOMENTARZE
(43)
Bolek
3 lata temu
Wielka ściema, cena gazu w górę cena prądu w górę, robią ludzi w balona, jeśli chcą być dobrzy niech dadzą ekwiwalent gazowy b
Jarosław
3 lata temu
Rząd niczego nie daje. Rząd nie ma pieniędzy. Żeby dać musi najpierw komuś zabrać
Rysiek
3 lata temu
Z dopłat korzystają ci z niskimi dochodami, czyli nieroby. Otrzymują nawet 80% dofinansowania. Pracujący dostają grosze. To jest rozdawnictwo dla leniuchów i patologii.
bELeabNf
Bronek
3 lata temu
Banda złodziei i kłamców, wszystko to wielka ściema, wymieniłem piec na gazowy i już mam opłaty większe,za 1000zl.zPGNiG muszą oddać 3razy tyle w abonamencie,a gdzie reszta kosztów, banda złodziei i kłamców.
cccccccccccc
3 lata temu
To wielkie bzdury. Kryteria otrzymania dopłaty są idiotyczne. Co pamiętam jak masz 1000zł na łepka w rodzinie to zero dotacji. Totalna porażka z tym programem.
...
Następna strona