Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Waloryzacja rent i emerytur w 2019 r. o 3,26 proc. Budżet będzie to kosztować 6,86 mld zł

306
Podziel się:

Rząd przyjął propozycję waloryzacji rent i emerytur w 2019 r. o przynajmniej 3,26 proc. Koszt waloryzacji wyniesie ok. 6,86 mld zł. Oznacza to, że najniższa emerytura wzrośnie o niewiele ponad 33 złote.

Średnia emerytura w przyszłym roku ma być w 2019 r. o 73 zł wyższa od tej z 2018 r.
Średnia emerytura w przyszłym roku ma być w 2019 r. o 73 zł wyższa od tej z 2018 r. (Grzegorz Banaszak/REPORTER)

Waloryzacja rent i emerytur w 2019 r. wyniesie 3,26 proc. - zdecydował rząd. Koszt waloryzacji to ok. 6,86 mld zł. Oznacza to, że najniższa emerytura wzrośnie o niewiele ponad 33 złote.

- Na wskaźnik waloryzacji, który zaproponowaliśmy, składa się inflacja emerycka 102,6 proc. i realny wzrost wynagrodzeń, który jest prognozowany na poziomie 3,3 proc. - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. - Koszt waloryzacji w 2019 r. wyniesie ok. 6,86 mld z - podało Centrum Informacyjne Rządu.

Waloryzacja rent i emerytur 2019. Średnie świadczenie większe o 73 zł

Według szacunków resortu pracy najniższe emerytury wzrosną o 33,57 zł, a świadczenie przeciętne - o 73,77 zł.

Zobacz także: Trzynasta emerytura albo dodatki dla seniorów? ZUS nad nimi nie pracuje. Zobacz wideo:

- Rząd proponuje pozostawienie zwiększenia wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w 2019 r. na poziomie ustawowego minimum, wynoszącego 20 proc. realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w 2018 r. - podało CIR w komunikacie.

Emerytury i renty podlegają corocznej waloryzacji od 1 marca. Wskaźnik waloryzacji emerytur i rent w 2018 r. wynosi 2,98 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

emerytury
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(306)
Hytmen71
4 lata temu
33 zł. to się wydaje w jednym sklepie.
ja
4 lata temu
chwalidupy, kłamczuchy, łgarze=PIS=Kaczyński
POLKA
4 lata temu
DLACZEGO RZAD CHWALI SIE TAKIMI ZYSKAMI min. Z WAT-U , A PODNOSI CENY TOWAROW??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? DLACZEGO NIE PODNOSI LUDZIA, KTORZY PRZEPRACOWALI 30 LAT EMERYTUR TYCH NAJNIZSZYCH DO 2000TYS> ZLOTYCH??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Zdzisław
4 lata temu
A co z emeryturą ze wzgledu na staż pracy?Mam już 42 lata skłakowe,chce poprostu odpocząć ,i nie chce finansować już różego rodzju nierobów ,darmozjadów i i cwiaków z pomocy społecznej oraz 500 +
Kaja
4 lata temu
Najpierw pracowali, rodzili, wychowywali. teraz jest odpowiedź. Dodać tym, którzy nie pracowali, resztę upokorzyć. Emeryci w innych krajach odpoczywają, maja kasę na to. Tutaj tylko byle kupić leki i doczekać pierwszego!! Nie wstyd Wam? To dla Was pracowaliśmy : dla PO, PIS i wszystkich innych! Efekt: ktokolwiek dochodzi do władzy - natychmiast zapomina i przez całe następne 4 lata stoi tylko w słownej opozycji do przegranych. Nie robi nic tylko bierze kasę. Wstydzę się kiedykolwiek wybranych!
...
Następna strona