Notowania

warszawa
28.02.2015 08:13

Warszawa chce umorzyć dług lokatorom mieszkań komunalnych

Chodzi o 830 mln zł, których nie zapłaciły osoby z mieszkań komunalnych

Podziel się
Dodaj komentarz
(MateuszEs/CC BY-SA 3.0/wikimedia commons)

Warszawski ratusz zastanawia się nad umorzeniem części długów osób mieszkających w mieszkaniach komunalnych. Chodzi o kwotę rzędu 830 mln zł.
Pomysł przyjęła już Rada Warszawy. Chodzi o pomoc w spłacie długów za czynsz i opłaty. W tej chwili zadłużenie lokatorów mieszkań komunalnych to 830 milionów złotych.

Rzecznik stołecznego Ratusza Bartosz Milczarczyk podkreśla, że umorzona zostanie część zadłużenia. Jak mówi, byłaby to pewnego rodzaju możliwość rozpoczęcia życia od nowa, a miasto odzyskałoby chociaż część pieniędzy.

Ratusz przygotował dwie możliwości. Te osoby, które będą mogły spłacić w ciągu trzech miesięcy 30 procent należności w stosunku do miasta, pozostałą część zadłużenia będą miały anulowaną.

Będzie także inna możliwość: spłata połowy długów w ciągu czterech lat i po tym okresie reszta zadłużenia także zostanie anulowana. Z takiej pomocy mogłoby skorzystać 11,5 tysiąca osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Warszawa dopłaci do mieszkań komunalnych Nowe rozwiązania mają pomóc przede wszystkim tym mieszkańcom, którzy są zadłużeni od dłuższego czasu.
Klient nie płaci? Tak go do tego zmusisz W większości przypadków wcale nie trzeba iść do sądu. Czasami wystarczy zwykłe pismo. Jak je napisać?
"Most Łazienkowski zamknięty na długo" Prezydent stolicy powiedziała, że most był ubezpieczony na wypadek różnych uszkodzeń na kwotę 3 mln zł.
Tagi: warszawa, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz