Notowania

Skazani znajdą pracę w sortowniach. Porozumienie z Pocztą Polską

Sortowanie cięższych przesyłek oraz załadunek i rozładunek kursów pocztowych - takie zadania czekają na skazanych, którzy zostaną skierowani do pracy na Poczcie Polskiej. Ma to umożliwić podpisane we wtorek porozumienie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Poczta Polska)

Jego sygnatariuszami są Centralny Zarząd Służby Więziennej i Poczta Polska. Docelowo do pracy w sortowniach trafić może na terenie kraju 500 skazanych.

Było to możliwe - jak przekazano na wtorkowej konferencji prasowej w Warszawie - dzięki pozytywnym wynikom pilotażu zrealizowanego w grudniu i styczniu we wrocławskiej sortowni Poczty Polskiej. 36 skazanych pracowało tam w związku ze świątecznym szczytem wysyłkowym.

Inicjatywa wpisuje się w opracowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości rządowy program pracy dla więźniów, którego celem jest zmniejszenie kosztów systemu penitencjarnego i stworzenie skazanym szansy na skuteczną resocjalizację.

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki mówił we wtorek, że dzięki programowi pracy dla więźniów wskaźnik powszechności zatrudnienia wzrósł z 35 proc. w styczniu 2016 do 45 proc. w grudniu ub.r.

Bezpieczeństwo przesyłek i osób - jak podkreślił dyrektor Służy Więziennej gen. Jacek Kitliński - zostanie zachowane. Do pracy w sortowniach mają być kierowane osoby, które spełniają kryteria zatrudnienia poza zakładem karnym; odbywają karę za niegroźne przestępstwa; korzystają z systemu przepustkowego; mają pozytywną ocenę postępów w procesie resocjalizacji, a okres pozostający im do odbycia kary jest stosunkowo niedługi.

Tagi: więziennictwo, poczta polska, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-01-2017

rififiMogą też sprzątać skarbce w bankach i sklepy Jubilera nocą.

24-01-2017

zet2Najpewniej będą wybierać kosztowności i pieniądze z przesyłek.......... Wilk ma pilnować stada owiec???

24-01-2017

AL CAPONNEukraińców ,studentów, emerytów ,rencistów, skazanych zatrudnię -POLSKI JANUSZ BIZNESU

Rozwiń komentarze (26)