Notowania

Władimir Putin apeluje do przedsiębiorców. Mają być gotowi na produkcję dla wojska

- Rosyjski biznes powinien być przygotowany na przejście do produkcji dla wojska w każdej - powiedział w środę Władimir Putin. Prezydent Rosji przemawiał na konferencji przywódców wojskowych w Soczi. I zaapelował do przedsiębiorców, by sprawdzili, jak mogą pomóc armii. - Jeśli chcemy wygrać, musimy być lepsi - przekonywał.

Podziel się
Dodaj komentarz
(www.kremlin.ru/wikimedia (CC BY 3.0))
Prezydent Rosji zaapelowałd do biznesu: musicie być gotowi na produkcję wojenną

- Rosyjski biznes powinien być przygotowany na przejście do produkcji dla wojska w każdej chwili - powiedział w środę Władimir Putin. Prezydent Rosji przemawiał na konferencji przywódców wojskowych w Soczi. I zaapelował do przedsiębiorców, by sprawdzili, jak mogą pomóc armii. - Jeśli chcemy wygrać, musimy być lepsi - przekonywał.

- Zdolność naszej gospodarki do zwiększania produkcji i usług wojskowych w danym czasie jest jednym z najważniejszych aspektów bezpieczeństwa militarnego - tłumaczył prezydent Rosji.

- Wszystkie strategiczne i po prostu duże przedsiębiorstwa powinny być gotowe na taki scenariusz. Bez względu na to, kto jest ich właścicielem - mówił. Władimir Putin przy okazji podsumował wojskowe ćwiczenia Białorusi i Rosji - Zapad-2017. Przemówienie prezydenta Rosji szeroko relacjonuje brytyjski dziennik "The Independent".

Jak donoszą dziennikarze, dzień wcześniej prezydent mówił o potrzebie nadrobienia, a nawet przegonienia krajów Zachodu w technologii wojskowej.

Zobacz także: Rosyjski sprzęt wojskowy na paradzie z okazji Dnia Zwycięstwa

- Nasza armia i marynarka muszą mieć najlepszy sprzęt. Lepszy niż zagraniczne odpowiedniki - przekonywał. - Jeśli chcemy wygrać, musimy być lepsi - dodawał.

"The Independent" przypomina, że rosyjska armia po konflikcie w Gruzji przeszła gruntowną modernizację. Przestarzały sprzęt, pamiętający jeszcze czasy sowieckie, został wymieniony. Do tego zmieniły się metody testowania wyposażenia wojskowego, pojawiła nowa struktura dowódcza oraz wyraźnie zwiększył budżet na wojskowe wydatki. Pod względem budżetu na armię ten rok ma być wyjątkowy. Rosja na wojsko ma wyłożyć nawet 3 tryliony rubli.

Dziennik przypomina, że na działania Rosji odpowiedziała większość krajów bałtyckich i NATO. Wydatki na wojsko są tam zwiększane ze względu na rosnące zagrożenie ze strony kraju Putina. W ubiegły poniedziałek do tematu odniosła się również Theresa May, premier Wielkiej Brytanii. Wypowiadała się na temat "rosyjskiej wrogości". Premier wprost powiedziała, że Rosja zagraża bezpieczeństwo Europy. Zapewniała, że Wielka Brytania (pomimo zbliżającego się Brexitu) będzie stać na straży europejskich wartości.

Tagi: rosja, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
WP Money
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-11-2017

BsBez obawy, Rosjanie to tacy sami ludzie jak my Polacy- jak przyjdą do nas , napijemy się razem wódki,a potem zapolujemy na ...,, kaczkę,, i jej stado, … Czytaj całość

23-11-2017

tnoPolska już jest Putina za sprawą rządu PIS

23-11-2017

AleksandraJakie medialne nakręcanie bzdur!! Rosja to zrujnowane państwo, i wszystkie gałęzi przemysłu tam są zrujnowane. Ludzie żyją w takiej biedocie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (174)

Wybrane dla Ciebie