Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Władimir Putin apeluje do przedsiębiorców. Mają być gotowi na produkcję dla wojska

Władimir Putin apeluje do przedsiębiorców. Mają być gotowi na produkcję dla wojska

Prezydent Rosji zaapelowałd do biznesu: musicie być gotowi na produkcję wojenną Fot. www.kremlin.ru/wikimedia (CC BY 3.0)
Prezydent Rosji zaapelowałd do biznesu: musicie być gotowi na produkcję wojenną

- Rosyjski biznes powinien być przygotowany na przejście do produkcji dla wojska w każdej chwili - powiedział w środę Władimir Putin. Prezydent Rosji przemawiał na konferencji przywódców wojskowych w Soczi. I zaapelował do przedsiębiorców, by sprawdzili, jak mogą pomóc armii. - Jeśli chcemy wygrać, musimy być lepsi - przekonywał.

- Zdolność naszej gospodarki do zwiększania produkcji i usług wojskowych w danym czasie jest jednym z najważniejszych aspektów bezpieczeństwa militarnego - tłumaczył prezydent Rosji.

- Wszystkie strategiczne i po prostu duże przedsiębiorstwa powinny być gotowe na taki scenariusz. Bez względu na to, kto jest ich właścicielem - mówił. Władimir Putin przy okazji podsumował wojskowe ćwiczenia Białorusi i Rosji - Zapad-2017. Przemówienie prezydenta Rosji szeroko relacjonuje brytyjski dziennik "The Independent".

Jak donoszą dziennikarze, dzień wcześniej prezydent mówił o potrzebie nadrobienia, a nawet przegonienia krajów Zachodu w technologii wojskowej.

Zobacz także: Rosyjski sprzęt wojskowy na paradzie z okazji Dnia Zwycięstwa

- Nasza armia i marynarka muszą mieć najlepszy sprzęt. Lepszy niż zagraniczne odpowiedniki - przekonywał. - Jeśli chcemy wygrać, musimy być lepsi - dodawał.

"The Independent" przypomina, że rosyjska armia po konflikcie w Gruzji przeszła gruntowną modernizację. Przestarzały sprzęt, pamiętający jeszcze czasy sowieckie, został wymieniony. Do tego zmieniły się metody testowania wyposażenia wojskowego, pojawiła nowa struktura dowódcza oraz wyraźnie zwiększył budżet na wojskowe wydatki. Pod względem budżetu na armię ten rok ma być wyjątkowy. Rosja na wojsko ma wyłożyć nawet 3 tryliony rubli.

Dziennik przypomina, że na działania Rosji odpowiedziała większość krajów bałtyckich i NATO. Wydatki na wojsko są tam zwiększane ze względu na rosnące zagrożenie ze strony kraju Putina. W ubiegły poniedziałek do tematu odniosła się również Theresa May, premier Wielkiej Brytanii. Wypowiadała się na temat "rosyjskiej wrogości". Premier wprost powiedziała, że Rosja zagraża bezpieczeństwo Europy. Zapewniała, że Wielka Brytania (pomimo zbliżającego się Brexitu) będzie stać na straży europejskich wartości.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Jan Sebastian Bach
2018-03-30 13:26
szczur zapędzony do rogu atakuje taka jest mentalność szczura . Zezwierzęcenie w czasie rewolucji odbiło się na psychice narodu , propaganda i zacofanie wiara w cara . Czego można się spodziewać po Rosji ? Obłędu .
Tomasz
2017-12-14 11:21
Nie 3 Tryliony rubli - tak mogą napisać Amerykanie, u nas (stosujemy inne nazewnictwo wielkich liczb) to będą 3 Biliony rubli czyli zaledwie 50 miliardów dolarów to dalej mniej niż 1/10 budżetu USA.
Autorowi
2017-12-07 18:35
A czego sie krwawy SSojuz obawia , lepiej wam wyslac kilka wagonow sloniny i kartofli
niz na was napadac , kto by chcial to gov...o utrzymywac ...
Komletnie zescie ruSSkie powiariowali... Jak do tej pory napadaniem i grabierza zajmuje sie jedynie wasz watazka wlAdolf putaSS...LOL

"Najważniejszym miernikiem sukcesu narodu rosyjskiego jest jego sadystyczne okrucieństwo".

(Maksym Gorki - rosyjski pisarz).

"rosjanie to lud, który wędruje po Europie i szuka, co można rozwalić, zniszczyć tylko dla rozrywki".

(Fiodor Dostojewski - rosyjski pisarz).
Pokaż wszystkie komentarze (174)