Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Własny apartament nad morzem, jako bezpieczna lokata i komfortowy wypoczynek

1
Podziel się

Prywatne apartamenty w wakacyjnych kurortach nie są już tylko oznaką luksusu i zamożności. Coraz częściej stają się inwestycją, która przynosi wymierne korzyści finansowe, a przy tym w dowolnym momencie można spędzić urlop we własnym mieszkaniu nad morzem.

Własny apartament nad morzem, jako bezpieczna lokata i komfortowy wypoczynek
bEhTRpvp

Z roku na rok Polacy coraz chętniej spędzają wakacje nad morzem w Polsce. Rosną ich wymagania i poszukują wygody, dlatego na miejsce pobytu wybierają apartamenty w nowoczesnych inwestycjach o podwyższonym standardzie. Rośnie grupa właścicieli apartamentów wypoczynkowych, którzy kupują je w celach inwestycyjnych. Jest to dobry sposób na bezpieczne pomnażanie kapitału i co ważne bardziej dochodowy niż lokata bankowa. Dobrze wybrane apartamenty przynoszą bez problemu 6-7 procent, a niektóre nawet więcej niż 10 procent. Zakup takiej nieruchomości opłaca się nawet przy zaciągnięciu kredytu hipotecznego, który można uzyskać z oprocentowaniem niższym niż 4 proc. w stosunku rocznym.

Przykładem dochodowej inwestycji są apartamenty w kompleksie Dune Resort w Mielnie. Jego unikatowa lokalizacja niemalże na wydmie oraz profesjonalny program wynajmu apartamentów, dają gwarancję uzyskania oczekiwanego i stabilnego dochodu. Dune Resort realizowany jest w trzech etapach. Pierwszy budynek Dune A działa od trzech lat i mieści 114 mieszkań wakacyjnych.

bEhTRpvr

Statystyki pokazują, że średnia liczba dni korzystania z wakacyjnych mieszkań przez gości stale wzrasta. Jeden z apartamentów w przeciągu 12 miesięcy "pracował" 213 dni, a najwyższy przychód za jeden z lokali wyniósł już w roku 2014 ponad 70 tys. złotych. Firma City Apartments, która w 2015 roku odnotowała średnie ponad 60-procentowe obłożenie zarządzanych przez siebie apartamentów w Mielnie zakłada, że w przyszłym roku, po wybudowaniu kolejnych części Dune Resort przez Firmus Group, średnie obłożenie może wzrosnąć nawet do 80 procent.

Powierzenie wynajmu specjalistom jest wygodne i opłacalne. Operator w imieniu właściciela zajmuje się wszystkimi sprawami związanymi z nieruchomością: całościowym utrzymaniem, przyjmowaniem gości, zapewnieniem im bieżącego serwisu, sprzątaniem.

Marcin Kokot z firmy City Apartments, jednej z dwóch obsługujących apartamenty w Dune, komentuje: - W naszym i klienta interesie jest to, aby lokal był wynajęty przez jak największą liczbę dni w roku. Na podstawie swego doświadczenia podpowiadamy rozwiązania, które zwiększają szansę powodzenia. Najlepiej, jeśli klient skontaktuje się z nami jeszcze przed wykończeniem i wyposażeniem mieszkania. Urządzenie lokalu to kwestia indywidualnego gustu, ale nadanie mu maksymalnej funkcjonalności to już pewna konkretna wiedza o oczekiwaniach i preferencjach gości.

bEhTRpvx

Firmus Group, deweloper realizujący inwestycję Dune Resort, sprzedał już 70 procent apartamentów w ramach realizowanego właśnie kolejnego etapu Dune B (łącznie 151 mieszkań). Niedawno wprowadził do oferty apartamenty w ostatnim etapie Dune C. W ramach niego powstaną głównie dwupokojowe mieszkania wakacyjne o powierzchni ok. 50 mkw. Takie okazują się najatrakcyjniejsze dla potencjalnych klientów, którzy do zakupu podchodzą komercyjnie.

Dune Resort swoją rosnącą popularność zawdzięcza m.in. architekturze, która doskonale komponuje się z nadmorskim krajobrazem, przywołując skojarzenia z luksusowymi letnimi rezydencjami na malowniczym Lazurowym Wybrzeżem lub w słonecznej Kalifornii. Luksusowe apartamenty Dune z widokiem na Bałtyk oraz bezpośrednim dostępem do plaży oferują wszystko, co potrzebne do komfortowego wypoczynku. W ramach kompleksu powstaje także zespół krytych basenów, z sauną oraz salą fitness. Dodatkowo w okresie letnim przy inwestycji działa jedyny w swoim rodzaju klub plażowy.

Szczegółowe informacje:

Biuro Sprzedaży Firmus Group

bEhTRpvy

(94) 342 22 22

bEhTRpvS
Źródło:
Artykuł sponsorowany
KOMENTARZE
(1)
Leon Z
5 lata temu
Skoro to taka świetna inwestycja, to dlaczego muszą szukać inwestorów?