Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna na Ukrainie. Ławrow: Nie my wywołaliśmy konflikt

0
Podziel się:

- Zachód nieustannie próbuje zrzucić na nas winę za kryzys na wschodzie. To nie w porządku - oświadczył szef rosyjskiej dyplomacji.

Wojna na Ukrainie. Ławrow: Nie my wywołaliśmy konflikt
(AP/Fotolink/East News)
bEUDnvOZ

_ _- _ Jeśli nasi koledzy z Zachodu, w tym niektóre kraje europejskie, ale przede wszystkim Amerykanie, próbują przedstawiać nas jako największych winowajców - a robią to nieustannie - to jest to nie w porządku, to się nie uda _ - powiedział Ławrow po spotkaniu ministrów spraw zagranicznych krajów OBWE.

- _ To podejście na wskroś ideologiczne _ - dodał. - _ Bardzo chcą nas ustawić w charakterze głównych winowajców. Nic z tego nie będzie. Tak robić nie wolno. Trzeba myśleć nie o zaspokojeniu swoich politycznych ambicji, lecz o losie narodu ukraińskiego. _

Siergiej Ławrow dał do zrozumienia, że Rosja uważa działania swych sił na wschodzie Ukrainy za sprawę wewnątrzpaństwową. Zapowiedział, że w tym kontekście jego kraj będzie się domagał - jak to określił - _ poszanowania suwerenności i nie mieszania się w swoje wewnętrzne sprawy _.

bEUDnvPb

Wczoraj rosyjski prezydent Władimir Putin oświadczył w dorocznym orędziu do obu izb parlamentu, że Rosja nie pozwoli, by rozmawiano z nią z pozycji siły, a sankcje nałożone na jego kraj w związku z kryzysem ukraińskim ocenił jako element _ antyrosyjskiej polityki _ Zachodu.

Według Putina Zachód sięga po politykę powstrzymywania Rosji _ za każdym razem, gdy ktoś uzna, że (...) stała się zbyt silna i samodzielna _. Aneksję ukraińskiego Krymu przez Rosję w marcu określił jako wydarzenie historyczne.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosjanie wysłali nowe ciężarówki na Ukrainę -_ Lwia część tych tak zwanych ładunków humanitarnych to amunicja i broń, która trafia do bojowników _- uważają władze Kijowa.
Kijów prosi o pomoc. Stanowcza odpowiedź -_ Pomoc wojskowa w tym konflikcie nie wchodzi w rachubę _ - powiedział zastępca rzecznika niemieckiego rządu.
Moskwa: nie dopuścimy do blokady Donbasu W Donbasie w wyniku działań wojennych zniszczonych zostało 30 mostów i tysiąc kilometrów dróg.
bEUDnvPC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)