Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna na Ukrainie. Niemcy odmawiają pomocy militarnej

0
Podziel się:

-Pomoc wojskowa w tym konflikcie nie wchodzi w rachubę - powiedział zastępca rzecznika niemieckiego rządu.

Pawło Klimkin
Pawło Klimkin (Atlantic Council / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))
bFdFwgrp

Szef MSZ Ukrainy Pawło Klimkin zaapelował do Niemiec w piątek na łamach _ Bilda _ o pomoc wojskową ze względu na groźbę rosyjskiej ofensywy w okresie zimy. Berlin mówi: Nie.

_ - Obserwujemy znów ruchy rosyjskich wojsk na wschodzie kraju; musimy przygotować się do ofensywy zimowej _ - powiedział Klimkin w rozmowie z _ Bildem _. Szef ukraińskiej dyplomacji podkreślił, że Ukrainie potrzebna jest pomoc wojskowa. _ - Potrzebna są nam pilnie silniki Diesla do naszych transporterów opancerzonych _ - wyjaśnił.

Zastępca rzecznika niemieckiego rządu Christiane Wirtz, pytana o stanowisko Berlina wobec prośby o sprzęt wojskowy, odpowiedziała: _ - Pomoc wojskowa w tym konflikcie nie wchodzi w rachubę _. Ukraińska prośba o silniki badana jest natomiast przez ministerstwo gospodarki. Rzeczniczka tego resortu nie odpowiedziała na pytanie, kiedy zapadnie decyzja.

bFdFwgrr

Przedstawiciele niemieckiego rządu starali się bagatelizować fakt wpłynięcia rosyjskich okrętów wojennych do kanału La Manche. Rzecznik ministerstwa obrony powiedział, że rosyjska flota znajduje się na wodach międzynarodowych.

_ - Nie jest to nadzwyczajna sytuacja; wydaje się nam, że chodzi o rutynowe ćwiczenia _ - ocenił. Wirtz zastrzegła jednak, że manewrów w takiej sytuacji nie można uznać za _ wkład w deeskalację konfliktu _.

Czytaj więcej w Money.pl
Moskwa: nie dopuścimy do blokady Donbasu W Donbasie w wyniku działań wojennych zniszczonych zostało 30 mostów i tysiąc kilometrów dróg.
"On jest winny rozlewu krwi na Ukrainie" Szef redakcji _ Sueddeutsche Zeitung _ nie ma wątpliwości, że choć Zachód popełnił liczne błędy, to wina leży po stronie Kremla.
Wojna na Ukrainie. Amerykanie pomogą USA mają zamiar zwiększyć dostawy nieśmiercionośnego sprzętu wojskowego.
Rosja: To błąd naruszający stabilność Europy - _ Jesteśmy przekonani (...) o tym, że niepohamowane i bezustanne rozszerzanie NATO jest błędem - _powiedział szef MSZ Rosji.
bFdFwgrS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)