Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna na Ukrainie. "Wywiezione 2 ciężarówki zabitych"

0
Podziel się:

W ciągu ostatniej doby na wschodzie Ukrainy separatyści atakowali wojska rządowe 55 razy.

Wojna na Ukrainie. "Wywiezione 2 ciężarówki zabitych"
(PAP/EPA)
bESvIyRh

W ciągu ostatniej doby na wschodzie kraju separatyści atakowali wojska rządowe 55 razy. To trochę mniej niż w poprzednich dniach. Bojówkarze atakowali głównie ważny węzeł kolejowy w Debalcewie. Ostrzeliwane były też okolice Doniecka i Ługańska.

Ukraińcy odpowiadali 52 razy. Sztab operacji antyterrorystycznej twierdzi, że separatyści ponoszą tak duże straty, że w ostatnich dniach wywieziono na wysypisko śmieci 2 ciężarówki ciał zabitych. Wcześniej informowano o nawet trzystu zabitych rosyjskich wojskowych w czasie szturmu lotniska w Doniecku.

Ekspert wojskowy Dmytro Tymczuk twierdzi, że szeregi armii samozwańczej Noworosji są w ostatnich dniach uzupełniane przez przybywających z Rosji najemników i żołnierzy. Stamtąd przybywa też artyleria i amunicja.

bESvIyRj

Ukraińcy informują także o śmierci 6 cywilów w wyniku ostrzału prowadzonego przez bojówkarzy. Sztab twierdzi, że znów dochodzi do buntów mieszkańców, podobnych do tych, które były 2 tygodnie temu w kilku miejscowościach. Tym razem protest miał się odbyć w Gorłówce.

Miejscowi bojówkarze są przekonani, że w mieście działa tajna grupa Służby Bezpieczeństwa Ukrainy, które likwiduje niektórych z nich. W ciągu tygodnia zginęło 3 byłych bojowników, a 2 zniknęło bez wieści.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosjanie wysłali nowe ciężarówki na Ukrainę -_ Lwia część tych tak zwanych ładunków humanitarnych to amunicja i broń, która trafia do bojowników _- uważają władze Kijowa.
"Rosja próbuje podzielić Niemców". Uda się? _ - Moskwa usiłuje wyłuskać Berlin z antyrosyjskiego frontu _- pisze _ Der Spiegel _.
Kijów prosi o pomoc. Stanowcza odpowiedź -_ Pomoc wojskowa w tym konflikcie nie wchodzi w rachubę _ - powiedział zastępca rzecznika niemieckiego rządu.
bESvIyRK
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)