Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory samorządowe. Frekwencja w województwach i największych miastach [MAPY]

0
Podziel się:

Według sondażowych wyników, najwięcej wyborców poszło do urn w województwie świętokrzyskim. Zobacz, jak wygląda porównanie z wynikami sprzed czterech lat.

Wybory samorządowe. Frekwencja w województwach i największych miastach [MAPY]
(Andrzej Stawiński/Reporter)

Według sondażowych wyników, najwięcej wyborców poszło do urn w województwie świętokrzyskim. Frekwencja sięgnęła tam 55 procent. Zobacz,jak wypada porównanie z wynikami sprzed czterech lat.

aktualizacja: 23:43

W skali kraju sondażowa frekwencja w wyborach wyniosła 46,4 procent. Najgorszym wynikiem - jak podaje IPSOS w sondażu dla TVN24, TVP i Polsat News - pochwalić się mogą: Dolny Śląsk i Opolskie. Tam frekwencja zatrzymała się na poziomie 42 procent.

Jeśli chodzi o udział w wyborach w ośmiu największych miastach, to według sondażu IPSOS, najwyższą frekwencja odnotowana została w Warszawie - 47. W Krakowie do urn poszło 43 procent uprawnionych, w Lublinie 42, a w Gdańsku 41. Katowice pochwalić się mogą wynikiem 39 procent, o jeden punkt mniej uzyskała Łódź. Najsłabiej pod względem mobilizacji wyborców wypadły zaś Wrocław (frekwencja 37 procent) i Poznań (36 procent.)

W porównaniu z frekwencją w wyborach samorządowych 21 listopada 2010, wynik - jeśli sondaże się potwierdzą - jest tym razem nieznacznie niższy. Różnica wynosi prawie punkt procentowy.

Podobnie jak dziś, cztery lata temu najwyższa frekwencja odnotowana została w Świętokrzyskiem. Najgorsze w 2010 roku Opolskie - pomimo jednopunktowego wzrostu, co jest najlepszym wynikiem w skali kraju - utrzymało tę niechlubną pozycję. Choć w 2014 podzieliło się nią z Dolnym Śląskiem.

Dolny Śląsk odnotował natomiast największy spadek frekwencji, w porównaniu z wynikiem w poprzednim głosowaniu. Różnica wyniosła 3,2 punktu procentowego.

wybory
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)