Notowania

Franczyzobiorcy Żabki kontratakują. "Nie udajemy placówek pocztowych, my nimi jesteśmy"

- Nikogo nie udajemy. Równie dobrze moglibyśmy uznać, że Poczta Polska udaje sklepy - przekonuje jeden z franczyzobiorców Żabki. Razem z grupą ok. 90 innych przedsiębiorców walczy z propozycjami "uszczelnienia zakazu". Mówią, że ministerstwo ich ignoruje, ale nie składają broni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fot. Bartosz Krupa East News)
- Jesteśmy placówkami pocztowymi od lat, nie od wejścia ustawy - mówią franczyzobiorcy Żabki

- Nie możemy dłużej bezczynnie przyglądać się kampanii fałszywych doniesień dotyczących nas, polskich przedsiębiorców działających w ramach franczyzy. Bez naszej zgody jesteśmy wykorzystywani przez przewodniczącego Bujarę i "Solidarność" do wspierania pomysłów, które doprowadzą do zniszczenia naszych przedsiębiorstw - taki list wysłali do minister pracy Elżbiety Rafalskiej przedsiębiorcy - przede wszystkim franczyzobiorcy Żabki, ale i inni drobni właściciele sklepów. Nie podobają im się pomysły "uszczelnienia" zakazu handlu autorstwa PiS oraz "Solidarności".

Apelowali też, by traktować ich "na równi z innymi przedsiębiorcami" i "zaniechać prób wprowadzenia zapisów ich dyskryminujących".

- Mimo że minął miesiąc, odpowiedź z ministerstwa nie przyszła - powiedział Paweł Tracz, franczyzobiorca Żabki z Kielc serwisowi "Wiadomości Handlowe". Jednak grupa przedsiębiorców chce walczyć dalej.

Zakaz handlu do zmiany. "To powrót do normalności w tym kraju". Zobacz wideo:

"Jesteśmy placówkami pocztowymi od 6 lat"

Tracz odwiedził Sejm w czasie, gdy komisja ds. deregulacji zajmowała się projektem uszczelnienia przepisów dotyczących zakazu handlu. Franczyzobiorca Żabki ostro przeciwstawił się tezom, że sklepy sieci udają placówki pocztowe. - Równie dobrze moglibyśmy uznać, że Poczta Polska udaje sklepy - mówił.

- My jako przedsiębiorcy od 6-7 lat świadczymy usługi pocztowe, w różnym zakresie. Nikt nie podpisywał szybko żadnych umów po to tylko, żeby stworzyć sobie wyjątek, który jest zapisany w ustawie - mówił Tracz. Zaznaczył, że sieć od dawna ma umowy z firmą PointPack.pl, dzięki którym może oferować takie usługi.

Tracz w Sejmie narzekał na "Solidarność", która ma "prowadzić krucjatę" przeciw jego sieci, ale też na tempo zmian w prawie. - Nie zdążyłem jeszcze przystosować swojego przedsiębiorstwa: logistyki, grafików pracy, wszystkiego innego, do nowej sytuacji [czyli tej po wprowadzeniu zakazu handlu], a ona natychmiast zostaje zmieniana - cytuje tracza serwis "Wiadomości Handlowe".

* Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl *

Tagi: handel, zakaz handlu w niedzielę, żabka, zakaz handlu, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-12-2018

AdamTadeuszJako wlasciciel moze pan stanac za lada sklepu, nikt tego panu nie zabroni, chyba ze ma pan pare sklepow, lub ma pan lepsze zajecie na Niedziele :)

05-12-2018

messiPierwsze słyszę aby żabka była pocztą , gdzie ja żyję , zawsze widzę tylko kupujących towar spoż. a nigdy czegoś związanego z pocztą , czyste … Czytaj całość

05-12-2018

basterczy ktoś zmusza do pracy w handlu, rząd mówi, że jest tak dobrze z zatrudnieniem...zawsze można pracować gdzie indziej...a nie ograniczać i … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (10)