Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

PILNE. GUS podał najnowsze dane o bezrobociu
PILNE. GUS podał najnowsze dane o bezrobociu

Handel w sieci kwitnie. Polskie e-sklepy stawiają na eksport

Handel w sieci kwitnie. Polskie e-sklepy stawiają na eksport

Fot. Giuseppe Leto Barone / Flickr (CC BY-ND 2.0)

Już co dziesiąta firma online w Polsce sprzedaje towary za granicę. Ich ekspansję może jednak utrudnić zakaz handlu w niedzielę.

Aż 66 mld zł ma być wart rynek zakupów internetowych w Polsce w 2020 r. - pisze poniedziałkowa "Rzeczpospolita". Rośnie on najszybciej w Europie i coraz więcej polskich firm korzysta z możliwości sprzedawania towarów za granicę. - Platforma dla e-sklepów Shoper podaje, że już 10 proc. sprzedaje na eksport - czytamy w artykule.

"Amazon nie podaje, ile polskich firm korzysta z jego pośrednictwa w sprzedaży zagranicznej, ale ta grupa wciąż rośnie (...) Z danych PayPala wynika, że trzy największe rynki, na które trafiają towary z Polski, to: USA, Wielka Brytania i Niemcy" - zaznacza "Rzeczpospolita".

Rodzime firmy na eksport sprzedają m.in. elektronikę, odzież i części samochodowe. Ale nie tylko. - Nasze meble za pośrednictwem internetu najchętniej kupują Niemcy, bo przesyłka do tego kraju jest najtańsza - powiedziała "Rz" Justyna Bielawska kierownik sprzedaży z firmy Ragaba.

Sukces można odnieść także na mniejszych rynkach, co pokazał SuperKoszyk.pl, sprzedający głównie chemię gospodarczą. W trzecim kwartale 2016 r. firma ta weszła na Litwę. "Wystarczyło pół roku, a przychody z tego rynku stanowią już 10 proc. jej obrotów" - podkreśla dziennik.

"Tamą dla dalszego rozwoju może się okazać zakaz handlu w niedzielę, planowany także dla e-sklepów (projekt jest w pierwszym czytaniu w Sejmie)" - wskazuje dziennik.

- Znacząco ograniczyłoby to konkurencję polskich firm sprzedających online na arenie międzynarodowej - alarmują eksperci.

Zobacz też: Dlaczego burrito z samochodu jest lepsze od korporacji

eksport, e-sklepy, sklepy internetowe, zakupy online
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
ja
2017-04-12 17:04
Wysokie podatki, coraz to nowe pomysły na nie, nowe regulacje doprowadzą do upadku niejednej firmy i utraty pracy przez wiele osób. Ludzie muszą zrozumieć, że wszystko zależy od nich samych. Nie od rządu czy wybranych polityków, bo oni nam niewiele pomogą. Słyszeliście o książce "Co robic, by zawsze mieć pracę i więcej zarabiac"? Kilka zmian może zrobić wielką różnicę.
cze
2017-04-10 14:05

"Tamą dla dalszego rozwoju może się okazać zakaz handlu w niedzielę, planowany także dla e-sklepów (projekt jest w pierwszym czytaniu w Sejmie)"

Nie ma takiego projektu. Ten artykuł to zwykłą ściema!
Blu
2017-04-10 09:52
To bedzie kula w stopę dla PISu....