Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Handel w sieci kwitnie. Polskie e-sklepy stawiają na eksport

Już co dziesiąta firma online w Polsce sprzedaje towary za granicę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Giuseppe Leto Barone / Flickr (CC BY-ND 2.0))

Ich ekspansję może jednak utrudnić zakaz handlu w niedzielę.

Aż 66 mld zł ma być wart rynek zakupów internetowych w Polsce w 2020 r. - pisze poniedziałkowa "Rzeczpospolita". Rośnie on najszybciej w Europie i coraz więcej polskich firm korzysta z możliwości sprzedawania towarów za granicę. - Platforma dla e-sklepów Shoper podaje, że już 10 proc. sprzedaje na eksport - czytamy w artykule.

"Amazon nie podaje, ile polskich firm korzysta z jego pośrednictwa w sprzedaży zagranicznej, ale ta grupa wciąż rośnie (...) Z danych PayPala wynika, że trzy największe rynki, na które trafiają towary z Polski, to: USA, Wielka Brytania i Niemcy" - zaznacza "Rzeczpospolita".

Rodzime firmy na eksport sprzedają m.in. elektronikę, odzież i części samochodowe. Ale nie tylko. - Nasze meble za pośrednictwem internetu najchętniej kupują Niemcy, bo przesyłka do tego kraju jest najtańsza - powiedziała "Rz" Justyna Bielawska kierownik sprzedaży z firmy Ragaba.

Sukces można odnieść także na mniejszych rynkach, co pokazał SuperKoszyk.pl, sprzedający głównie chemię gospodarczą. W trzecim kwartale 2016 r. firma ta weszła na Litwę. "Wystarczyło pół roku, a przychody z tego rynku stanowią już 10 proc. jej obrotów" - podkreśla dziennik.

"Tamą dla dalszego rozwoju może się okazać zakaz handlu w niedzielę, planowany także dla e-sklepów (projekt jest w pierwszym czytaniu w Sejmie)" - wskazuje dziennik.

- Znacząco ograniczyłoby to konkurencję polskich firm sprzedających online na arenie międzynarodowej - alarmują eksperci.

Tagi: sklepy internetowe, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, e-biznes
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-04-2017

BluTo bedzie kula w stopę dla PISu....

10-04-2017

cze[QUOTE] "Tamą dla dalszego rozwoju może się okazać zakaz handlu w niedzielę, planowany także dla e-sklepów (projekt jest w pierwszym czytaniu w … Czytaj całość

12-04-2017

jaWysokie podatki, coraz to nowe pomysły na nie, nowe regulacje doprowadzą do upadku niejednej firmy i utraty pracy przez wiele osób. Ludzie muszą … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (3)