Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zbrojeniowa odnoga Boeinga ma nową panią prezes

0
Podziel się:

Boeing, amerykański koncern lotniczy, zbrojeniowy i kosmiczny ma nowego prezesa jednego ze swoich najważniejszych działów, a dokładnie nową panią prezes.

Boeing Defense, Space & Security produkuje m. in. myśliwce F-15
Boeing Defense, Space & Security produkuje m. in. myśliwce F-15 (U.S. Air Force photo/Staff Sgt. Aaron Allmon/wikimedia/public domain)
bEKoPIOJ

Amerykański koncern lotniczy, zbrojeniowy i kosmiczny Boeing ma nowego prezesa jednego ze swoich najważniejszych działów, a dokładnie nową panią prezes.

Szefową Boeing Defense, Space & Security, odpowiedzialnego za produkcję wojskową i kosmiczną, została Leanne Caret - podaje Boeing.

49-letnia Caret, która pracuje w firmie Boeing od 28 lat, obejmie stanowisko prezesa tego działu 1 marca. Zastąpi 55-letniego Chrisa Chadwicka, który odchodzi na emeryturę po 34 latach pracy dla Boeinga. Chadwick kierował Boeing Defense, Space & Security od grudnia 2013 r.

bEKoPIOL

Boeing Defense, Space & Security, z siedzibą w St. Louis, ma swoje zakłady w St. Louis, Filadelfii, Long Beach i Mesa.

Drugi z działów Boeinga to Boeing Commercial Airplanes, największy producent samolotów pasażerskich na świecie, z siedzibą w Renton. Jego główne zakłady znajdują się w Everett, gdzie produkowane są modele 747, 767, 777 i 787 Dreamliner, oraz w Renton ( maszyny 737).

Boeing produkuje różne typy samolotów i śmigłowców, przeznaczonych zarówno dla wojska, jak i służb cywilnych. Uczestniczy w programach badania kosmosu, produkując zespoły i podzespoły do rakiet nośnych, sztucznych satelitów i statków kosmicznych.

bEKoPIPm
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)