Notowania

ZUS do remontu. Starcie gigantów o setki milionów złotych

Stworzenie kompleksowego systemu informatycznego w wersji 2.0., to kolejne wielkie zlecenie ZUS. Jego wartość to kilkaset milionów złotych. Walka o kontrakt rozegra się między Asseco Poland a Comarchem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Agencja Gazeta)

Stworzenie kompleksowego systemu informatycznego w wersji 2.0. to kolejne wielkie zlecenie ZUS. Jego wartość to kilkaset milionów złotych. Walka o kontrakt rozegra się między Asseco Poland a Comarchem.

Po tym, jak kontrakt na utrzymanie dotychczasowego systemu informatycznego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przeszedł z Asseco w ręce Comarchu, na horyzoncie pojawia się kolejne pole zmagań o setki milionów złotych – pisze "Rzeczpospolita”.

Tyle właśnie ma być warty kontrakt na stworzenie kompleksowego systemu informatycznego w wersji 2.0. Jak ustaliła "Rz”, ubezpieczyciel nie dopuści do projektu budowy nowego systemu zagranicznych firm.

Starcie, według ekspertów, ponownie rozegra się miedzy rodzimymi gigantami IT - Asseco Poland a Comarchem. Zapytanie ofertowe zostało rozesłane do tych właśnie firm – co potwierdził "Rz” rzecznik ZUS Wojciech Andrusiewicz.

Obecny system odpowiada za obsługę 25 mln Polaków i rozlicza 30 proc. środków finansowych państwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: zus, emerytury, wiadomości, gospodarka, porady, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-09-2018

asniech ZUS powie wprost skąd te miliony weźmie skoro taka dziura w Zusie jest...Emerytury nikt nie zobaczy większej niż 1000pln..nigdy

14-09-2018

oloPropozycja do dwóch firm!! Która da więcej w łapę ta wygra!!

14-09-2018

podpisZlikwidować ten beznadziejny system pod nazwą ZUS

Rozwiń komentarze (12)