Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

ZUS do remontu. Starcie gigantów o setki milionów złotych

12
Podziel się

Stworzenie kompleksowego systemu informatycznego w wersji 2.0., to kolejne wielkie zlecenie ZUS. Jego wartość to kilkaset milionów złotych. Walka o kontrakt rozegra się między Asseco Poland a Comarchem.

ZUS do remontu. Starcie gigantów o setki milionów złotych
(Agencja Gazeta)
bEhgVlrF

Stworzenie kompleksowego systemu informatycznego w wersji 2.0. to kolejne wielkie zlecenie ZUS. Jego wartość to kilkaset milionów złotych. Walka o kontrakt rozegra się między Asseco Poland a Comarchem.

Po tym, jak kontrakt na utrzymanie dotychczasowego systemu informatycznego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przeszedł z Asseco w ręce Comarchu, na horyzoncie pojawia się kolejne pole zmagań o setki milionów złotych – pisze "Rzeczpospolita”.

bEhgVlrH

Tyle właśnie ma być warty kontrakt na stworzenie kompleksowego systemu informatycznego w wersji 2.0. Jak ustaliła "Rz”, ubezpieczyciel nie dopuści do projektu budowy nowego systemu zagranicznych firm.

Starcie, według ekspertów, ponownie rozegra się miedzy rodzimymi gigantami IT - Asseco Poland a Comarchem. Zapytanie ofertowe zostało rozesłane do tych właśnie firm – co potwierdził "Rz” rzecznik ZUS Wojciech Andrusiewicz.

bEhgVlrN

Obecny system odpowiada za obsługę 25 mln Polaków i rozlicza 30 proc. środków finansowych państwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEhgVlsi
emerytury
wiadomości
KOMENTARZE
(12)
Donald
3 lata temu
To pomyła nie do remontu tylko do likwidacji, bo złodziejom się nie pomaga!!!!!!
Hej
3 lata temu
Przepis jest prosty jak drut. Dzwonisz do Microsoftu dogadujesz się na użycie ich baz i środowiska, następnie dzownisz do Intela - dogadujesz użycie ich sprzętu. Pamiętaj nie możesz dyskutować o rabacie, który Ci zaproponują. Następnie obcinasz koszty dla polskich programistyów, żeby cena była realna i stajesz do przetargu. Wygraną masz w kieszeni oczywiście kosztem polskich programistów ( swoich pracowników, ale dajesz zarobić amerykańskim firmom ). Rząd polski za największego swojego przyjaciela ma teraz USA. Amerykanie patrzą na świat przez pryzmat zarabiania pieniędzy, jak to Żydzi robią. Obecna włądza w Polsce wygrała dzięki USA ( to chyba każdy wie w kraju ). Musi się odkupić za wsparcie przeciwko Tuskowi i Niemcom. Więc jasne jest, że im więcej zarobi Microsoft i Intel tym pewniejsza jest Twoja wygrana w przetargu do ZUS. Wiedzą to oczywiście obie startujące firmy więc możliwe, że będzie decydowała preferencja kto jest bardziej pro PIS. I tutaj stawiam na Comarche. Tak chyba ta firma wygra. Tym bardziej, że Assecco kapitałowo chyba bardziej związane z Rzeszowem i Gdańskiem, a Comarche z Krakowem. Tak to działa.
sqrt
3 lata temu
"setki milionów złotych" - to ilu informatyków będzie pisało nowy system? Tysiące? Ja rozumiem, że przez "system" rozumiemy też sprzęt i infrastrukturę, ale sprzęt już w ZUSie jest, bo na czymś chodzi dotychczasowy system. Ludności w Polsce przez te kilka lat nie przybyło, więc komputery, które do tej pory dawały radę powinny nadal dawać radę
bEhgVlsj
szef
3 lata temu
a po co informować , każdy sam w internecie znajdzie swoje konto i sprawdzi --wydawanie pieniędzy naszych zarobionych na emerytury bo ZUS swoich nie ma --to wiec łatwo wydaje kase tych co gromadzą pieniądze na swoje emerytury --ZUS ma juz wszystko co powinien i teraz niech przyjdą kontrole do tych ZUS co już pracuja i sprawdza czy wszystko ok. czy nie ma emerytur dla 150 -latków albo tych co juz nie żyja ale dostają , czy ktoś z pracowników sobie na konto nie przelewa świadczeń emerytalnych , czy rentowych itd.... kontrole sa potrzebne bo gdzie pieniądze tam i przekręty sa , a wydawanie na nowe rozwiazania elektroniczne to strata pieniędzy naszych !!!!!!!!!!!
Kaziu
3 lata temu
Kto dostanie po kieszeni emeryci renciści obecni.