Notowania

Piotr Duda wspiera walczących o podwyżki w Volkswagenie. Związkowcy chcą tysiąc zł. dla każdego pracownika

Związkowcy z Volkswagen Poznań przekonują, że "firmę stać na podwyżki". Oprócz wzrostu płac żądają też ustalenia specjalnego bonusu dla każdego pracownika za wydajność, elastyczność i zaangażowanie na poziomie nie niższym niż 12 tys. zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MARIUSZ KAPALA/EAST NEWS)
Przewodniczący Duda obiecał pracownikom Volkswagena pełne wsparcie całego związku.

Związkowcy z Volkswagen Poznań przekonują, że firmę stać na podwyżki i organizują pikietę. Oprócz wzrostu płac, żądają też ustalenia specjalnego bonusu dla każdego pracownika za wydajność, elastyczność, zaangażowanie i wyniki poznańskiej fabryki na poziomie nie niższym niż 12 tys. zł.

- Związek zawodowy "Solidarność" to przede wszystkim organizacja, która dba o interesy pracowników. Dzisiaj jest potrzeba właśnie solidarności i wzmocnienia tych negocjacji organizacji zakładowej, aby to, o co walczycie, przyniosło konkretne rozwiązania - mówił w niedzielę przewodniczący "S" Piotr Duda, cytowany przez PAP.

Duda połączył się z zebranymi manifestantami za pomocą telemostu. Przekonywał: - Jeżeli będzie potrzeba, jeżeli nie dojdziecie do porozumienia po tej pikiecie, to związek zawodowy "Solidarność", przewodniczący Komisji Krajowej, Zarząd Regionu Wielkopolska, i cała "Solidarność" jest z wami.

Waloryzacja rent i emerytur w 2018 r. Będą podwyżki świadczeń

Jak informuje PAP, na niedzielnej manifestacji wśród postulatów związkowców przeważały te związane z płacami, wyższymi premiami, bonusami i dodatkami. Jak argumentowali kolejni mówcy, sukcesy finansowe i sprzedażowe całego koncernu Volkswagena dają podstawy do zgłaszania takich oczekiwań.

Związkowcy podkreślali też, że to właśnie polscy pracownicy firmy są twórcami sukcesu modeli VW Caddy oraz Crafter, które z naszego kraju wysyłane są na cały świat.

Czego żądają pracownicy poznańskich zakładów? Wśród postulatów jest m.in. wzrost wynagrodzenia zasadniczego o 1 tys. zł dla każdego pracownika, a także zwiększenie dodatków wakacyjnych i świątecznych - odpowiednio o 100 i 50 proc. wynagrodzenia zasadniczego.

Pracownicy koncernu chcą też ustalenia pięciu dodatkowych dni wolnych i płatnych w danym roku na poczet elastyczności celem utrzymania zatrudnienia w przypadku sytuacji kryzysowych.

Proponują też ustalenie specjalnego bonusu dla każdego pracownika za wydajność, elastyczność, zaangażowanie i wyniki poznańskiego zakładu na poziomie nie niższym niż 12 tys. zł.

Rzeczniczka prasowa VW Poznań Dagmara Prystacka w przesłanym PAP w niedzielę komunikacie zaznaczyła, że negocjacje ws. postulatów "Solidarności" prowadzone są od września i "przebiegają zgodnie z zaplanowanym kalendarzem, wynikającym z wzajemnych uzgodnień między VWP a partnerem społecznym".

Tagi: związki zawodowe, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-11-2017

ŚMIESZNY ten skansen PiS-uDuda nie upomniałeś się o personel nauczycielski,medyczny-gdzie jesteś przystawko WŁADZUNI ?

12-11-2017

PracownikZwiązkowcy z Solidarności jak zwykle dają nierealne żądania żeby podburzyć ludzi i zrobić szum w okół siebie, a tak naprawdę zależy im tylko na tym … Czytaj całość

12-11-2017

jacekA potem zamkna i maszyny przewioza do Bulgarii .

Rozwiń komentarze (71)