Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

Władza chce kontrolować sklepy. "Polityka wkręca się coraz bardziej w biznes"

Tarcza antyinflacyjna nie wspomoże przedsiębiorców w trudnej sytuacji, z jaką mierzą się od początku 2022 r. - To są działania krótkoterminowe. Oczywiście cieszymy się, jeżeli przez kilka miesięcy będzie tańsze paliwo, ale pamiętajmy, że tarcza jest skierowana przede wszystkim do konsumentów. Przedsiębiorcy nie dostali zniżek na te gigantyczne wzrosty kosztów związanych z energią - stwierdził w programie "Money. To się liczy" Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan. Skrytykował też zaangażowanie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w kontrole w sklepach. UOKiK ma sprawdzić, czy sieci handlowe rzeczywiście obniżyły ceny produktów o podatek VAT. - Niestety, ale polityka wkręca się coraz bardziej w biznes - ocenił nasz gość.

KOMENTARZE
(10)
TTT
2 lata temu
Dobre :D. Rząd podjął decyzję i kontroluje przedsiębiorców żeby sprawdzić czy decyzja rządu była skuteczna.
namawiam
2 lata temu
Kontrolować, kontrolowac. Szczególnie piekarnie , i to te osiedlowe gdzie ludzie zaopatrują się w doskonałe, zdrowe pieczywo. Powinien obniżyć ceny na swoje produkty a jak nie to mu tę piekarnię zamknąć i już. Dlaczego powinien obniżyć? Bo wypieka teraz chleb, bułki i inne pieczywo na gazie kilka razy TAŃSZYM niż uprzednio, a piec ma właśnie opalany tym TAŃSZYM gazem, PŁACIĆ BĘDZIE MNIEJ za energię elektryczną niż uprzednio bo mu cenę na prąd OBNIŻONO, a energia jest potrzebna do oświetlenia hali produkcyjnej, poruszania maszyn ( czasem do ogrzewania pieca do wypiekania), do oświetlenia sklepu, lad chłodniczych na cukiernicze wypieki, OBNIŻONO mu cenę dostarczanej mąki i innych produktów potrzebnych do produkcji, OBNIŻONO zarobki pracowników, którzy już tyle zarabiają, że zrezygnowali z części swoich zarobków, OBNIŻONO mu podatki gruntowe od zabudowy produkcyjnej, OBNIŻONO mu składkę zdrowotną i podatek od dochodu i OBNIŻONO inne składniki kosztów produktu. Tyle obniżek to obligatoryjnie powinien również OBNIŻYĆ cenę za swoje produkty. To czy obniży cenę powinni kontrolować urzędniczy Urzędu Skarbowego i jak nie to zamknąć mu piekarnię. A co z pracownikami? Powinien im płacić postojowe za czas zamknięcia zakładu bo przecież mają rodziny na utrzymaniu i z czegoś muszą żyć. A on skąd na to wszystko ma brać? Jego sprawa. Po co zachciało mu się być kapitalistą, prowadzić zakład, dawać pracę innym to teraz niech ma za swoje. Niech idzie do pracy do ..... i tu mi się pomysł kończy, ale najlepiej do zarządu jakiejś partii i będzie żył z subwencji budżetowych dla partii. A kto będzie robił na ten budżet? Jak to kto? Przecież rząd ma pieniądze i będzie je rozdawał, podnosił pensję, dawał pracę w spółkach SP, radach nadzorczych tych spółek i jakoś da się żyć. I tylko się nie budzić z tego snu.
fakt
2 lata temu
mali przedsiębiorcy zostaną zepchnięci przez sieci, bo rząd ich nie chroni a sieci zagraniczne stają się mocne, bo rząd im sprzyja
Tu i teraz
2 lata temu
a kiedy kontrole patologii 500+ ...na co wydają kasę ?
Tu i teraz
2 lata temu
to będą kontrolować jak w czasach wczesnego PRL-u...trójkami czy czwórkami ?