Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|
aktualizacja

Władza obiecywała miliony dla Warmii i Mazur. Właśnie się z tego wycofuje

19
Podziel się

Pod koniec ubiegłego tygodnia jeden z posłów klubu parlamentarnego PiS obiecywał 300 mln zł dla gmin z Warmii i Mazur. Teraz okazuje się, że rząd wcale takich planów nie ma. I z zapowiedzi się wycofuje.

Władza obiecywała miliony dla Warmii i Mazur. Właśnie się z tego wycofuje
Michał Wypij (z prawej) pospieszył się z obietnicami? Resort Gowina o jego zapowiedziach nic nie wie (East News, Jakub Kaminski, East News)
bDSyRqid

O sprawie informuje RMF FM. Chodzi o piątkowe zapowiedzi olsztyńskiego posła Porozumienia Michała Wypija. To jeden z najbliższych współpracowników wiceministra rozwoju Jarosława Gowina.

Parlamentarzysta na Twitterze przekonywał, że przedsiębiorcy na Warmii i Mazurach otrzymają dodatkowe 300 mln zł. Mniej więcej na takich samych zasadach, jak wcześniej pieniądze dostawali górale.

bDSyRqif

Wypij podkreślał, że to osobista zasługa wicepremiera Gowina oraz jego "szybkim działaniom".

Zobacz także: Obostrzenia nie tylko na Mazurach? Doradca premiera ujawnił rekomendację

Problem w tym, że w rządzie nikt o dodatkowych 300 mln zł dla tego regionu nie słyszał. RMF informuje, że do takiego programu nie przyznaje się ani resort rozwoju, kierowany właśnie przez Jarosława Gowina, ani Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

bDSyRqil

Rząd zapewnia o wydłużeniu pomocy z m.in. tarczy branżowej. To jednak wielu firm nie uratuje. Mowa bowiem o pożyczce w kwocie 5 tys. zł, zwolnieniu z ZUS czy świadczeniu postojowym.

Przypomnijmy, że przynajmniej do połowy marca w województwie warmińsko-mazurskim zamknięte pozostają hotele, baseny, kina czy teatry. Rząd postanowił bowiem powrócić do obostrzeń z początku lutego. Wszystko przez rosnącą w tym regionie liczbę nowych zakażeń.

Według nieoficjalnych informacji rząd rozważa wprowadzenie podobnego lockdownu również w dwóch kolejnych regionach - pomorskim i lubuskim. Na razie jednak żadne decyzje nie zapadły, o czym informował rzecznik rządu Piotr Muller.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSyRqiG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(19)
5319
miesiąc temu
No i co narodzie czekamy na kolejny rozbiór .
lechu
miesiąc temu
Muszą się jakoś zabezpieczyć aby na paczki do więzienia wystarczyło , znaczy że jeszcze nie wszystko rozkradli .
Adam
miesiąc temu
Prawda jest taka że rząd Pisowski nie ma zbyt dużego poparcja na Warmii i Mazurach. A teraz Pisowski rząd wykorzysta pandemie do swych celów i zrobi wszystko żeby Warmia i Mazury cofnely się do tyłu i nadal pozostawały najbiednieszym regiom w Polsce i jednym z najbiedniejszych w całej Unii Europejskiej
bDSyRqiH
PiS to zło
miesiąc temu
Nic nowego . Tylko kłamać potrafią.
lechu
miesiąc temu
Muszą się jakoś zabezpieczyć aby na paczki do więzienia wystarczyło , znaczy że jeszcze nie wszystko rozkradli .
...
Następna strona