Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. WS
|
aktualizacja

Wybrał go Jacek Sasin. Oskar Szafarowicz kandydatem PiS do Sejmu?

33
Podziel się:

Jak ustaliła Wirtualna Polska, Oskar Szafarowicz ma zostać kandydatem na posła Sejmu RP z rekomendacji Jacka Sasina, ministra aktywów państwowych. Szafarowicz prawdopodobnie otrzyma ostatnie miejsce na liście wyborczej PiS-u w Sieradzu.

Wybrał go Jacek Sasin. Oskar Szafarowicz kandydatem PiS do Sejmu?
Nowy kandydat z list PiS-u? Oskar Szafarowicz może wystartować w wyborach (East News, Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)

Wirtualna Polska, powołując się na źródła w obozie rządzącym, przekazała, że promotorem kariery Oskara Szafarowicza jest Sasin, który rekomendował działacza z Łowicza na sieradzką listę Prawa i Sprawiedliwości.

"Zdaniem naszych rozmówców Szafarowicz ma spore szanse na zdobycie mandatu poselskiego. Ostatnie miejsce na liście paradoksalnie bywa tzw. miejscem biorącym" - przekazała Wirtualna Polska.

Szafarowicz jest bardzo aktywny w kampanii wyborczej, czym zaskarbił sobie przychylność i szacunek kierownictwa partii. 22-latek miał otrzymać nagrodę za zaangażowanie - miejsce na liście wyborczej.

Kim jest Oskar Szafarowicz?

Szafarowicz ma 22 lata i działa w Łowiczu, w województwie łódzkim. Zaistniał w sierpniu 2022 roku, kiedy razem z kolegami z Forum Młodych PiS założył profil w mediach społecznościowych "Okiem młodych". Jak podaje Michał Wróblewski z Wirtualnej Polski, akcja nie zakończyła się sukcesem, a miała stanowić element zapowiedzianej przez partię ofensywy w internecie skierowanej do młodych.

Niedługo potem udostępnił na swoim profilu na Twitterze informacje pozwalające zidentyfikować syna posłanki PO, który popełnił samobójstwo. Niedługo później wpis usunął.

Jak pisał Szymon Jadczak, Szafarowicz studiuje prawo na Uniwersytecie Warszawskim, ale wraz z zaangażowaniem w politykę przyspieszyła jego kariera zawodowa. W lutym napisaliśmy, że dostał pracę w Krajowym Zasobie Nieruchomości.

"Karierę robi także w mediach tradycyjnych. 1 kwietnia zadebiutował na antenie prorządowej Telewizji Republika jako współprowadzący nowy program 'Hity w Sieci'. Szafarowicz, jak ujawniła WP, zdobył też pracę w PKO BP. Zatrudniono go jako specjalistę w 'obszarze prezesa zarządu, pionie zarządzania personelem, w biurze zarządzania wartością pracownika, w zespole planowania i sprawozdawczości'. Miał zajmować się 'pozyskiwaniem młodych pracowników'" - czytamy w Wirtualnej Polsce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(33)
Denis
miesiąc temu
Przecież ten dzieciak jest skończony!!!!!! Jakie ten synek ma wartości????? To się w głowie nie mieści!!!! Zobaczył, że można latwą kaską dorobi ć się w PiS i korzysta....niestety PiS się kończy ciekawe jak długo będzie skakał......bo już nic nie wyskacze kasy nie będzie.....
Edward
miesiąc temu
To się dzieje naprawdę? Zbanujcie wszyscy te postać, żeby zginęła raz na zawsze z przestrzeni publicznej. Nie podejmować więcej ego tematu, bo trudno sie nie denerwować czytając niusy o tej osobistosci
0000
2 miesiące temu
To przerażające!!!! Każdy może zostać posłem czy innym "przedstawicielem narodu" może być każdy co się dzieje z obecną młodzieżą, że dziewczynki są bardziej męskie do chłopców....
Przemysław
3 miesiące temu
Taki młody , a już nauczył się że w tym państwie w którym żyje obecnie , kłamstwo przynosi wymierne zyski . ! Wie doskonale kto rządzi , od 8 lat , a oskarża o te śmieci opozycję , która od 8 lat nie ma wpływu na żadne decyzje związane nawet ze śmieciami . !! Cynicznie kłamie , licząc na profity od pisu . !
EDNA
3 miesiące temu
TO COŚ PORAŻA , KOGO OBSŁUGUJE TA LALECZKA , ZATRUDNIENIE W PKO ZASOBACH NIERUCHOMOŚCI NIE MA PROBLEMU , KTO GO PCHA , MŁODZIEŻ PIS SZAFAROWICZ MOSKAL I TEN OD MACIAREWICZ SAMI FACHOWCY OD ROBÓTEK RĘCZNYCH
...
Następna strona