Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wznowienie podróży do Grecji. Premier: czekamy na turystów

Podróże lotnicze do Grecji będą możliwe od poniedziałku 15 czerwca. Tego dnia na nowo zaczną pracę lotniska w tym kraju. Kyriakos Micotakis spodziewa się tłumów turystów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Flickr)

Grecja szykuje się do wznowienia ruchu lotniczego. Od poniedziałku 15 czerwca turyści będą mogli podróżować do tego kraju liniami lotniczymi. Grecki premier Kyriakos Micotakis zadeklarował, że wszystko jest zapięte na ostatni guzik.

- Grecja jest gotowa powitać turystów tego lata, stawiając ich bezpieczeństwo i zdrowie na pierwszym miejscu – powiedział Micotakis, którego zacytowała agencja Reutera.

Jak będzie wyglądało przyjmowanie turystów? Pasażerowie przybywających z lotnisk uznanych przez Agencję Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) za lotniska wysokiego ryzyka, będą poddawani obowiązkowym badaniom. Od ich wyniku będzie zależało to, czy zostaną odesłani na kwarantannę. Z kolei pasażerowie z kierunków uznanych za bezpieczne będą losowo poddawani testom.

Wśród nacji, które bez większych przeszkód będą mogły podróżować do Grecji, są Polacy. Jednak rozstrzygnięcie tego trwało niemal do ostatniej chwili. Pod koniec maja Polski nie było na liście krajów, których obywatele nie będą musieli odbyć kwarantanny. Pierwszego czerwca - po zabiegach dyplomatycznych polskiej strony - lista została zmodyfikowana.

W Grecji potwierdzono nieco ponad 3 tys. przypadków zakażenia koronawirusem, a obecnie kraj twierdzi, że jest niemal wolny od choroby.

Obejrzyj: Polacy szturmują Bałtyk. "Wszyscy są złaknieni wyjazdu"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: schengen, ruch lotniczy, granice, grecja, koronawirus, epidemia, turystyka, biznes, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-06-2020

PiotrNiech teraz spadają pojadę ale nie do Grecji.

14-06-2020

J 23znów nadajePiękny i gościnny kraj. Chętnie do nich polecę raz jeszcze.

14-06-2020

BensonChętnie się wybiorę w lipcu na jedną z wysp

Rozwiń komentarze (11)