Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. MBL
|

Z urzędu bo banku? KNF chce zmian w zasadach zatrudniania

5
Podziel się

Komisja Nadzoru Finansowego uważa, że trzeba docenić kompetencje urzędników. Efektem mają być nowe zasady naboru do banków.

Z urzędu bo banku? KNF chce zmian w zasadach zatrudniania
Wg KNF byli urzędnicy świetnie sprawdzą się w roli bankierów. (money.pl, Rafał Parczewski)
bDJPBidN

Komisja Nadzoru Finansowego chce zmienić dotychczasowe zasady przyjmowania menedżerów do banków komercyjnych na stanowiska, które wymagają zgody Nadzoru.

Jak podaje "Puls Biznesu", chodzi o to, aby otworzyć drzwi dla osób z doświadczeniem w instytucjach publicznych lub międzynarodowych.

bDJPBidP

Według Nadzoru, nic nie stoi na przeszkodzie, aby w banku komercyjnym pracowała osoba, która szlify zdobywała np. w EBC, EBOiR, Narodowym Banku Polski czy resorcie finansów.

Dotychczasowe zasady naboru - jak wskazuje dziennik - nie były jasne. Był to raczej zbiór luźnych zasad, w których wymogiem było tylko doświadczenie w branży finansowej.

Nad modyfikacją metodyki pracuje departament licencji bankowych UKNF.

bDJPBidV
Zobacz także: Puste stoliki, długi, prośby o pomoc. "Liczmy, że szczepionki zmienią sytuację"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJPBieq
Źródło:
KOMENTARZE
(5)
Jan_Ludwik
2 miesiące temu
Na podstawie obserwacji ostatnich praktyk władzy, pojawia się pytanie: a pod jaki konkretny skład osobowy wypracowuje się nowe zasady zatrudniania w bankach?
wyborca PiS
2 miesiące temu
PiS oficjalnie przygotowuje się do oddania władzy - trzeba udostępnić stołki bankowe dla wiernych partyjniaków.
Komuno wróć
2 miesiące temu
Czyli trzeba ulokowac TW z Pis do inwigilacji prywatnych firm.
bDJPBier
yygyg
2 miesiące temu
Czyżby nowe, przyszłościowe "lotnisko" dla obecnej TKM? Dziękujemy Ci Jareczku z Rodzinami za tysiące koryt, które nam załatwiłeś!
jaa
miesiąc temu
Banki to biznes i chcą zarabiać dla siebie i akcjonariuszy. Nie zawsze są jednak w porządku względem tych akcjonariuszy ale też klienta. Czasem wykorzystują jego niewiedzę i niestety czasem po prostu nieumiejętność liczenia. Przeczytajcie sobie ksiazke pt. Emeytura nie jest Ci potzerbna . Jest o zarządzaniu pieniędzmi, by ludzi przygotować do radzenia sobie z finansami i zachęcić do dbania o nie. By uwierzyli, ze mimo ograniczonych zasobów (pieniędzy) można zbudować majątek, a nawet wolność finansową.