Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Marcin Walków
Marcin Walków
|
aktualizacja

Zakaz aut spalinowych od 2035 r. "Musimy przygotować społeczeństwo na to, że motoryzacja bardzo się zmieni"

- Do 2035 r. musimy przygotować społeczeństwo na to, że motoryzacja bardzo się zmieni. Polska nie jest liderem, jeśli chodzi o rynek samochodów zeroemisyjnych. Liczba zachęt nie jest wystarczająca, szczególnie w obliczu potencjalnego kryzysu, recesji, inflacji - mówił Piotr Michalczyk, lider sektora motoryzacyjnego i partner w PwC Polska, w programie money.pl. Dziś mamy niewiele ponad 30 tys. samochodów w pełni elektrycznych wobec 20 mln wszystkich aut jeżdżących po polskich drogach. PwC prognozuje, że w 2030 r. już co czwarty nowy samochód sprzedawany w Polsce będzie w pełni elektryczny. - Uważam, że typowa polityka nakazowa i karząca użytkowników konwencjonalnych aut, nie sprawdzi się i będzie budowała bunt w społeczeństwie. A nie jest to kierunek, w którym chcielibyśmy iść - stwierdził ekspert.

77
Podziel się:
KOMENTARZE
(77)
Marek
5 miesięcy temu
No i tak będzieta na piechotę podróżować. Może nie wygodnie ale tanio, zdrowo i zgodnie z eko. Jeszcze natręta się robaków i będzie spoko. Jednak unia to unia.
50±
6 miesięcy temu
Powinno się eko terrorystów wysłać w następnych wyborach na trawę niech żyją w swoim środowisku nie w naszym.
edy
6 miesięcy temu
zapomieli dodac 5000 zl kary strasza nie spiszesz sie 5000 kary nie podasz emisyjnosci domu 5000 wykroczenie drogowe 5000 itp
taaaaaaaaaaaa
6 miesięcy temu
nie zarejestrujesz auta to nie zrobisz przeglądu i nie ubezpieczysz bo nie musisz nie będzie go w systemie więc widzę plusy. ale jest jeden znak zapytani po której stronie stanie policja ? po stronie społeczeństwa czy jak zawsze do tej pory po stronie rządzących oprawców ?
Jusz
6 miesięcy temu
Przecież można mieć znajomego z poza unii i jezdzic samochodem zarejestrowanym na niego.
...
Następna strona