Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Paweł Orlikowski
Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Zakaz handlu omijany. Bujara: Paranoja. Będą protesty. My je zorganizujemy

Sieci handlowe omijają zakaz handlu w niedziele, przez co ten funkcjonuje już właściwie tylko na papierze. Pracownicy handlu wyjdą na ulice? - Pracownicy handlu są bardzo niezadowoleni, że muszą pracować 7 dni w tygodniu, zapowiadają protesty. My będziemy te protesty organizować. One będą wymierzone w pracodawców, którzy lekceważą polskie prawo. Omijają ustawę, udając placówki pocztowe. Paranoja. Żadne państwo Zachodu tak nie lekceważy prawa. Nie można szantażować rządu, parlamentu i w ten sposób postępować - powiedział w programie "Money. To się liczy" Alfred Bujara, przewodniczący sekcji handlu NSZZ "Solidarność". - W Niemczech w ustawie zapisana jest cisza niedzielna i nikomu na myśl nie przyjdzie otwierać sklepy w niedziele, bo tam się płaci kary. Te kary są tak duże, że pracodawca by sobie na to nie pozwolił. Na pewno będą protesty, będziemy apelowali do pracodawców, by uszanowali wolne niedziele. Będą to protesty zgodne z prawem i bezpieczne dla...

rozwiń
410
Podziel się:
KOMENTARZE
(410)
Ronsson
2 lata temu
Strajkują wszyscy pielęgniarki, lekarze ,rolnicy ,górnicy ,nauczyciele , handlowcy muszą dobrze zarabiać, niedziela musi być dobrze opłacona tu chodzi o zarobki i obłożenie pracą zwiększanie wydajności i obowiązków i cały problem.
Ronsson
2 lata temu
W Auchan najniższa krajowa,dział mięso wędliny 5 etatów wolnych przyjęta jedna osoba i więcej nie będzie, z tego co widzę i słyszę daje jej miesiąc,niedziela na cztery stoiska plus zaplecza i lada samoobsługowa przychodzi 2 osoby, na tygodniu też brak ludzi do obsługi
Gosia
2 lata temu
Najważniejsza sprawą jest zmiana w Kodeksie Pracy która powinna znieść rozliczenia godzin pracy np.kwartalnych itp.powinno być tylko miesięczne Praca w ciągłości tyko np. 6 dni nie więcej .A nadgodzin ponad 8 godzinnego dnia pracy tylko 2 godziny .Jest wiele więcej do poprawienia ale czas pracy jest bardzo ważny .Pozdrawiam!
GallAntonin
2 lata temu
Fujara jest wysłannikiem kościelnym, jak inne Dudy, czy Śniadki. Wszystko przez to, że Ani Kościół, ani S nie muszą pokryć strat z tytułu zamkniętych sklepów w niedzielę, zwłaszcza dotkliwego zjawiska w miejscowościach przygranicznych, bo traci na tym cały biznes turystyczny. Fujarze to wszystko jedno. Kazali mu skupić się na tym i to robi.
Karol2015
2 lata temu
Wprowadzić jak najwięcej kas samoobsługowych. Będą mieli 7 dni wolne
...
Następna strona