Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Łukasz Witczyk
|

Zakaz noszenia przyłbic. Rząd podjął radykalną decyzję

9
Podziel się

Zakaz noszenia przyłbic obowiązywać ma od soboty. Zmieniają się zasady dotyczące zakrywania nosa i ust. Ma to związek z badaniami naukowców, którzy zbadali przydatność przyłbic w walce z pandemią koronawirusa.

Zakaz noszenia przyłbic. Rząd podjął radykalną decyzję
Maseczka czy przyłbica? Wybór dziś jeden. (money.pl, Rafał Parczewski)
bDXTMwSZ

Od początku pandemii koronawirusa - w Polsce od marca zeszłego roku - mieliśmy obowiązek zasłaniania ust i nosa. Można było to robić maseczką chirurgiczną, ochronną, przyłbicą, szalikiem, kominem biegowym, apaszką czy chustą. To już jednak nieaktualne. Od soboty weszły w życie nowe obostrzenia.

Zakaz noszenia przyłbic. Od kiedy obowiązuje?

W związku z nadejściem trzeciej fali epidemii koronawirusa w Polsce, rząd zdecydował się na zaostrzenie obostrzeń, by ograniczyć ryzyko transmisji wirusa. - Do tej pory w regulacjach mieliśmy dopuszczoną możliwość zastępowania maseczek przyłbicami i innymi takimi zamiennikami. W tej chwili chcemy zrezygnować z takiego zastępowania - powiedział premier Mateusz Morawiecki w momencie ogłaszania decyzji.

bDXTMwTb

Zgodnie z rządowym rozporządzeniem, od soboty 27 lutego obowiązuje zakaz noszenia przyłbic. "Aby ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa, wprowadzamy zakaz używania m.in. przyłbic i chust do zakrywania ust i nosa. Od 27 lutego dozwolone będą maseczki, które najlepiej chronią nas przed zarażeniem" - czytamy na rządowej stronie internetowej.

Zakaz noszenia przyłbic. Dlaczego rząd zdecydował się na zmianę przepisów?

Skąd taka decyzja? Zakaz noszenia przyłbic, szalików i chust obowiązuje dlatego, że nie spełniają one one kryteriów bezpieczeństwa i nie chronią nas tak skutecznie przed zakażeniem jak maseczki.

bDXTMwTh

"Najważniejsze decyzje dotyczące pandemii podejmujemy wspólnie z naszymi specjalistami z zakresu zdrowia publicznego, profesorami, wirusologami, epidemiologami. Rada Medyczna przygotowała zalecenia, który sposób zakrywania ust i nosa najlepiej chronią nas przed zakażeniem" - przekazał rząd.

Zobacz także: Olsztyn strefą wyklętą? Prezydent miasta: chaos, tak nie powinno być
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDXTMwTC
Źródło:
WP Finanse
KOMENTARZE
(9)
Carolina
1 tyg. temu
Te wymysły z tym zakazem przyłbic delikatniej rzecz ujmując są no nie za bardzo tak to przyłbice, chusty czy kominy to chroniły przed covidem a tu po roku czasu nagle ni z tego ni z owego doszli w rządzie do wniosku że tylko maseczki chronią przed covidem po roku czasu trwania tej że pandemii, te naukowce to są chyba tzw. naukowce. Tak się akurat dziwnym trafem składa że jednak dalej są takie osoby którzy jednak chodzą po ulicach miasta w samych przyłbicach, nawet widziałam kilkakrotnie dziewczynkę jak szła gdzieś ze swoją mamą i akurat nosiła przyłbicę i takie osoby się nie boją nosić samych przyłbic, nawet widziałam nie raz w autobusie jadąc do pracy jak po 27 lutym taka jedna kobieta nosiła na twarzy kominkę nie bała się że zostanie ukarana mandatem za tzw. brak maseczki czyli zastępowanie maseczki kominkiem lub przyłbicą bo chyba rząd nie wprowadził żadnych kar pieniężnych za tzw. brak maseczki czyli noszenie przyłbic bądź chust na twarzach tak jak to było z zakazem przemieszczania się w Sylwestra 2020 roku po godz. 19 - tej też był zakaz przemieszczania się a nie było wprowadzanej żadnej kary pieniężnej za złamanie zakazu przemieszczania się po 19-tej w Sylwestra 2020 roku to był jedynie apel ten zakaz o nie przemieszczanie się i chyba z tym zakazem noszenia przyłbic czy chust na twarzach to też jest taki nie za bardzo apel rządu. A jeżeli się mylę to proszę drogich internautów o zaprezentowanie swoich opinii w swoich komentarzach na ten temat.
Prawda
2 tyg. temu
maski nigdy nie chroniły i nie chronią przed covid ....ale zabijają ludzi infekcjami .....
adam
2 miesiące temu
przepisy nie zostały zmienione formalnie poniewaz o zmianach informacje przekazała tylko tv ale nie ma o nich mowy w rozporzadzeniu z 26.02 poz 367. Tam nie ma zakazu stosowania np kominow . Co nie zakazane jest dozwolone. Dlatego nadal zakrywanie sie kominem przyłbicą szalikiem jest dozwolone
bDXTMwTD
kasiabydzia
2 miesiące temu
na przyłbicę naklej maskę i jest git. czy nie?
PIETRO
2 miesiące temu
Pytanie czy jest jakkolwiek zapisana definicja maseczki, bo jeżeli nie to przyłbica o nazwie "maseczka" spełnia warunek zasłaniania maseczką. Kolejne pytanie to co oznacza zakaz noszenia przyłbic? Jak tnę rury to też nie mogę mieć ubranej przyłbicy. I na koniec ile osób przestanie nosić na twarzy cokolwiek. Pomijam sens. Obostrzenia miały służyć zyskaniu czasu na przygotowania służby zdrowia do przyjęcia większej liczby chorych i nie są wstanie powstrzymać jakiejkolwiek epidemii... No chyba, że pozamykamy ludzi całkowicie na 2 miesiące w domach i całkowicie zamkniemy granicę.