Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Zakopianka z tunelem jeszcze w tym roku? Deklaracja ministra

25
Podziel się:

Minister infrastruktury zapowiedział, że jest szansa na to, że jeszcze w tym roku zostanie oddany do użytku tunel w ciągu Zakopianki. Drążenie pierwszego tunelu rozpoczęło się 6 marca 2017 r. od strony północnej w miejscowości Naprawa. Według wstępnych zapowiedzi tunel miał być gotowy dla kierowców już w grudniu 2021 roku.

Zakopianka z tunelem jeszcze w tym roku? Deklaracja ministra
Przebicie na wylot tunelu na Nowej Zakopiance (EASTNEWS, Jan Graczy?ski)

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk powiedział, że jest szansa na to, żeby kierowcy mogli jeszcze w tym roku skorzystać z tunelu w ciągu przebudowywanej Zakopianki.

- Zawirowania związane z pandemią dotknęły między innymi tunel na Zakopiance, bo tam niestety COVID nam opóźnił tę realizację, ale nie aż tak bardzo, żebyśmy nie mieli nadziei, że w tym roku pojedziemy tunelem — powiedział Adamczyk w TVP Info.

Plany rządu pokrzyżował COVID-19

Tunel jest drążony w masywie góry Mały Luboń w Beskidzie Wyspowym. Drążenie pierwszego tunelu rozpoczęło się 6 marca 2017 r. od strony północnej w miejscowości Naprawa.

Zobacz także: Protest kontrolerów lotów. "Trzeba mieć partnera do rozmów"
- Nie chcę zapeszać, wszystko wskazuje na to, że ten rok 2022, to rok, kiedy pojedziemy bezpiecznie nowym odcinkiem przebudowywanej Zakopianki – dodał minister.

Obecnie w obydwu nitkach tunelu o długości 2,06 km, wykonano już całkowicie płytę podjezdniową. Trwają nadal prace związane z wykonaniem zabezpieczenia ogniochronnego, przy czym w prawym tunelu wykonano ponad 90 proc. tej powłoki, a w lewym ponad 25 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(25)
krak
3 miesiące temu
on nadal nie wie kiedy będzie gotowa
krak
3 miesiące temu
on nadal nie wie kiedy będzie gotowa cyrk trwa
Prawda
6 miesięcy temu
gdzie te budowy wstrzymują bo ja nie znam ani jednej drogi co by została wstrzymana, podaj jakiś przykład, Prawdo jest to że pisowi budowa dróg idzie bardzo topornie, wszystko jest opóźnione i nie przemyślane że buduje się na wschodzie dla słupków sondażowych i poparcia a nie dla ludzi, rozbudowa A2 i A4 gdzie była potrzeba już z 10 lat temu jeszcze się nie zaczęła a buduje się w szczerych polach przy granicach z Litwą i Ukrainą gdzie 99,99% Polaków nigdy nie przejedzie tą drogą a natężenie wynosi w granicach 4 tys pojazdów na dobę przykłady proszę bardzo S17 gdzie odcinek przy granicy jest znikomy już jest w przetargu a odcinek Lublin-Zamość gdzie przydał by się 10 razy bardziej ponieważ ludzie by skorzystali nic się nie dzieje, S3 przy granicy z Czechami gdzie droga będzie się kończyć w szczerym polu bo Czesi jeszcze nic nie zaczęli i prawdopodobnie do 2030 nic tam nie będzie a my ją kończymy w tym roku, czyli droga będzie stała przez 8 lat bezużyteczna, S61gdzie 70% drogi jest wybudowane ruch tak znikomy ostatnio jechałem na odcinku 50 km minąłem z naprzeciwka około 10 pojazdów w godzinach szczytu, S19 na odcinku Rzeszów - A2 potrzebna droga ale na odcinkach od Rzeszowa do granicy ze Słowacją ruch znikomym, Słowacy do 2030 nic tam nie wybudują droga się będzie kończyć w szczerych polach, Jeszcze odcinek Rzeszów - Krosno można by było jakoś uzasadnić ale ciężko to dalej na południe to jest na razie wydanie ogromnych pieniędzy niepotrzebnie, S19 odcinek A2 - Białystok na ten moment bez sensu, jedynie wylot z Białegostoku i i obwodnice Bielska Podlaskiego reszta nie ma sensu ruch znikomy, Priorytetem powinny być na ten moment rozbudowa A4 i A2 i budowa S12,S74,S10,S11aby Polakom jeździło się dobrze i bezpiecznie a takie odcinki przy graniczne zostawia się na sam koniec, nawet kierowcy zawodowi woleli by ekspresówką ominąć duże miasto i nie stać w korkach i zyskać dużo czasu niż jechać S-ką w szczerych polach co im nie wiele da. Ale to trzeba myśleć i mieć coś w głowie a nie zajmują się tym ludzie co nie mają o tym zielonego pojęcia lub robi się to pod wyborców.
dziadek
6 miesięcy temu
wchodzi m. do przedziału, a dziadek pyta: co to ? tunel?
LeszekK
6 miesięcy temu
WINA TUSKA
...
Następna strona