Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Patrycjusz Wyżga
Patrycjusz Wyżga
|
aktualizacja

Zakupy na zapas. "Odradzam". Ekspert mówi, kiedy ruszyć do sklepu

- Odradzam robienie zakupów na zapas. Termin przydatności do spożycia jest tu istotnym ograniczeniem. Poza tym, co z robić z produktami, których potrzebujemy już teraz? Ciężko takie zakupy odłożyć na potem - powiedział w programie "Newsroom" dr Jakub Olipra, starszy ekonomista z Banku Credit Agricole. - Pamiętamy kupowanie cukru na zapas i panikę z tym związaną, która podbiła ceny, dlatego odradzam zakupy na zaś. Zwłaszcza patrząc na problem marnowania żywności. Popyt jest wyższy, niż wynikałby to z realnego zapotrzebowania konsumentów. Warto robić zakupy wtedy, gdy lodówka jest już opróżniona. Mamy wówczas gwarancje, że gdzieś na końcu półek nie zostały produkty, które mają ograniczony termin przydatności do spożycia.

40
Podziel się:
KOMENTARZE
(40)
Glop
rok temu
Jak prąd pujdzie w górę to PiS przegra wybory
eksperbuhahah...
rok temu
Jak przeczytasz lub usłyszysz ekspert rób dokładnie wszystko odwrotnie niż radzi ten mędrzec
All
rok temu
spirytus na zapas
sdf
rok temu
ja dzisiaj ladnie nabylam kabanosy,w biedronce 1 opakowanie,plus jedne za 1zl.a ze wzielam jak juz to duze kabanosy wiec kilka opakowan ,mnie wyszlo za pare groszy,ladne podsuszane kabanosy,ale zamrozilam bo faktycznie sporo mam tej wedliny wiec,w zamrazarce sie nie zepsuja
Gdynianka
rok temu
Po pierwsze czy ta rada skierowana do emerytów z 1500 netto ? .Zakupy ? to co niezbędne pod względem planowanych potraw. Data ważności najważniejsza. Pan z banku radzi sobie żarty , ma 20-25 000 zł/m. ..Zakupy są mu na zapas zbędne . Zakupy : olej, cukier , sól , konserwy rybne przy niedoborze wit. D3 , ceny ryb po 60-80 zł. Nie do kupienie " zdrowej rybki. Zaplanowana sałatka jarzynowa raz na 3 tygodnie . Puszki groszku, kukurydzy .Mięso poporcjowane, opisane z datą. itd.
...
Następna strona