Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Marek Kacprzak
Marek Kacprzak
|

Zamknięcie restauracji. Ekspert komentuje

- Wszystko sprowadza się do pytania, czy decyzje są podejmowane na podstawie danych naukowych czy to po prostu masowe działania, które mają zwrócić uwagę społeczeństwa - tak o zamknięciu lokali gastronomicznych mówi immunolog dr Paweł Grzesiowski. Dodaje jednak, że przebywanie w restauracji stanowi spore ryzyko ewentualnego zakażenia. - Wiemy doskonale, że tam nie ma możliwości noszenia maseczek. Jeśli więc pijemy kawę z osobą chorą, to na pewno też się zarazimy - twierdzi dr Grzesiowski. Podkreśla jednocześnie, że w tym kontekście sporym błędem było dopuszczenie organizacji wesel. - Gdyby nie to, to dziś w wielu regionach nie mielibyśmy takich problemów z epidemią - twierdzi ekspert, wskazując na przykład Małopolskę i czy Pomorze.

KOMENTARZE
(3)
Kimonka
3 lata temu
Restauracje dezynfekujące stoły, krzesła, dostępne płyny do dezynfekcji. Rząd ciach i zamknął. Siłownie odległości,dezynfekcja,maseczki. Rząd ciach i zamknął. Teraz na orliku szkółka piłkarska ma zajęcia,grają w nożną. Spoceni,plujący na lewo i prawo,ziejący na siebie nawzajem i oni nikogo nie narażają i nie zarażają. Rząd pozwolił. Dobry rząd.
Tomek
3 lata temu
Prawda jest taka że PiS stracił kontrolę i zostawił Polskę i Polaków samych sobie.
Szok!
3 lata temu
Czyli obiadu z rodziną też nie możemy... Dzieci osobno, rodzice osobno, mąż z żoną osobno... Przecież to już chyba lepiej żyjąc normalnie się pozarazac...