Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zarobki ratowników medycznych. Jeden z nich zdradza szczegóły

Ile zarabiają ratownicy medyczni? - W Warszawie stawki oscylują od dwudziestu do dwudziestu kilku złotych. Oczywiście firma nie ma pieniędzy na podwyższenie zarobków ratowników medycznych, natomiast ma - co wykazuje - przychód. To jest pewne kuriozum, które trzeba zrozumieć. Pogotowie ratunkowe to coś, co postrzegamy jako służby, jak straż pożarna czy policja. Natomiast w olbrzymiej części jesteśmy po prostu firmami. A w naszym przypadku, kiedy nie wystawiamy rachunku za usługę, to te firmy osiągają przychód i dochód tylko w ten sposób, że ograniczają koszta - powiedział w programie "Newsroom" ratownik medyczny Adam Piechnik. - Proszę sobie wyobrazić podobną sytuację w straży pożarnej. Te przyjeżdża, by gasić dom, ale żeby zredukować koszty, to używa mniej środka gaśniczego, albo na wozie bojowym jest mniej strażaków. Problemem tego wszystkiego jest to, że zarządzający nie chcą, by ratownictwo było lepsze, tylko tańsze. W tym przypadku oznacza to, że trzeba...

rozwiń
0
0
95
Podziel się
Komentarze (95)
zobacz więcej komentarzy (95)
KOMENTARZE
(95)
żałosne
2 lata temu
pokaż PIT !!! ratowniczku!!!!
Neo
2 lata temu
Bez sensem było uwolnienie i skomercjalizowanie usługi, która jest służbą podobna do policji i straży. Ratownicy powinni być zatrudniani przez budżet.
@@@@@@@@
2 lata temu
Słuchajcie Ja mam genialny pomysł !!!! Wszyscy, którzy tak bardzo nie lubią służby zdrowia, a zwłaszcza w tym temacie RATOWNICTWA MEDYCZNEGO- zapraszam do karetki na dwie, trzy doby - zapraszam serdecznie - zobaczymy, czy nadal każdy będzie tak opiniował ten zawód :-)
Obywatel
2 lata temu
Strazak ,ratownik medyczny pielegniarka ,lekarz powinni dobrze zarabiac.
logiczny
2 lata temu
Połowa musi odejść pozostali trochę podwyzki bo ich wynik to najwieksza śmiertelność pandemiczna w Europie to za co płacić? Predzej grabazowi bo na trzy zmiany grzebali i nie wymyslali 500h pracy -policzcie ile to dni bez snu !;)))Tyle bez snu nawet cpun nie wytrzymalby!
...
Następna strona