Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|
aktualizacja

Zarząd zakładu zdecydował. Cała załoga do zwolnienia. "Tragedia"

2059
Podziel się:

Ponad 400 pracowników Walcowni Rur "Andrzej" w Zawadzkiem otrzyma wypowiedzenia. Ale hutnicy nie zamierzają się poddać. Są zdeterminowani, by walczyć o swoje miejsca pracy. Zapowiedzieli, że 4 czerwca wyjdą na ulice, aby zaprotestować.

Zarząd zakładu zdecydował. Cała załoga do zwolnienia. "Tragedia"
Wszyscy pracownicy Walcowni Rur "Andrzej" otrzymają wypowiedzenia (East News)

Walcownia Rur "Andrzej" to miejsce pracy dla 435 osób, co czyni ją jednym z większych pracodawców w powiecie strzeleckim (woj. opolskie). Wielu pracowników to członkowie tych samych rodzin, co dodatkowo potęguje skutki decyzji o zwolnieniach.

To był szok. Poszliśmy na spotkanie z zarządem i dowiedzieliśmy się, że zamkną zakład - mówi w rozmowie z dziennikiem Dariusz Brzęczek, przewodniczący Solidarności w Alchemia S.A.

Dodaje, że choć pracownicy zdawali sobie sprawę z pogarszającej się sytuacji spółki, nie spodziewali się, że zarząd podejmie tak drastyczną decyzję.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polak sprzedaje roboty warte miliony. Utrze nosa gigantowi? Cezary Kozanecki w Biznes Klasie

Zarząd spółki podjął decyzję o rozpoczęciu procesu likwidacji oddziału. Jako powody podaje nierentowność biznesu i przestarzały sprzęt do pracy.

- Decyzja o likwidacji została podjęta ze względów ekonomicznych. Proces likwidacji potrwa do końca września. Możemy zapewnić, że planujemy wypłaty odpraw - wyjaśnia w rozmowie z "Faktem" Anna Janocha, rzeczniczka prasowa Grupy Kapitałowej Boryszew.

Przedstawiciele firmy mają 20 dni na wypracowanie warunków zwolnień razem z pracownikami. Jest to szczególnie trudne dla tych, którzy pracowali w zakładzie nawet 35 lat. - W najgorszej sytuacji są pracownicy, którzy pracują tu od ukończenia szkoły. Dla osób 50 plus to duże wyzwanie wiążące się z traumą - przyznaje Brzęczek.

Niektórzy już szukają nowego zajęcia, inni liczą na emeryturę pomostową, czyli emeryturę przysługującą osobom wykonującym prace w szczególnych warunkach - czytamy w dzienniku.

"To tragedia dla tysięcy osób"

Elżbieta Derda zaczęła pracę w zakładzie w 1987 r. - Mówi się o zwolnieniu ponad czterystu osób, ale będzie to tragedia dla tysięcy osób. Bo pracowały tu całe rodziny - przyznaje w rozmowie z "Faktem".

Zwolnieniami martwi się także burmistrz miasta. Michał Rytel zwraca uwagę, że zamknięcie zakładu to dramat dla całej gminy. Chodzi o niższe wpływy z podatków. Manifestacja zaplanowana na 4 czerwca rozpocznie się pod bramą główną huty przy ul. Opolskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(2059)
Galon
2 tyg. temu
Niech uruchomią taśmę produkcji amunicji co pisowcy od 6 lat ukrywali w dziurawych magazynach,tak? Za działania przeciwko państwu powinni siedzieć razem z byłym wice premierem ds bezpieczeństwa Polski 15 lat o chlebie i wodzie, czyż nie?
TYLKO KONFED...
2 tyg. temu
ZA TUSKA 8 LAT TEMU I WCZEŚNIEJ WSZELKIE AGENCJE POŚREDNICTWA PRACY MIAŁY SWÓJ RAJ !!! ELDORADO ! ZŁOTY CZAS !!!! ................ ZATRUDNIAŁY NA ŚMIECIÓWKACH LUB NA 1/2 ETATU I 1/5 ETATU LUB NA UMOWACH NAWET O DZIEŁO !!!! .................. TYM SAMYM PRACODWACY "NIE MIELI CIĘ JAKO PRACOWNIKA " ..........MIELI TWĄ FIZYCZNĄ LUB UMYSŁOWĄ I REALNĄ PRACĘ ...ALE NIE BYŁEŚ ICH PRACOWNIKIEM !!! ZERO ZWOLNIEŃ LEKARSKICH MIAŁEŚ , ZERO URLOPU , ZERO WSZYSTKIEGO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ...................... KTO STARSZY TEN WIE ŻE PRAWDĘ NAPISAŁEM !
TYLKO KONFED...
2 tyg. temu
TUSK BOI SIĘ KONFEDERACJI ................BO ONA URABIA UMYSŁY MŁODYCH LUDZI WIZJĄ ZUPEŁNIE INNĄ DO WIZJI TUSKA - DO WIZJI PEŁOWCÓW .......................... KONFEDERACJA I JEJ POGLĄDY "TO PRAWDZIWE ZAGROŻENIE " DLA UKŁADU Z OKRĄGŁEGO STOŁU Z ROKU 1989 !!!!
TUSK-NAPÓR N...
2 tyg. temu
TUSK TO NAJWIĘKSZE ZŁO JAKIE SPOTKAŁO NASZĄ POLSKĘ ...........TUSK TO CZWARTY ROZBIÓR POLSKI ............
TUSK - NAPÓ...
2 tyg. temu
PROPAGANDA TUSKOWA DZIEŃ I W NOCY SIEJE FERMENT ...ŻE ŹLE BYŁO PRZEZ 8 LAT PISU , ŻE TUSK NIE MA PIĘNIĘDZY "PO PISIE" , ŻE NIC SIĘ W POLSCE NIE OPŁACA ... SAM FERMENT SIEJĄ WAM - WAM ZWYKŁYM LUDZIOM PRACY . ...................ALE GDY ZAPYTASZ DOWOLNEGO PEŁOWCA CZEMU WCZEŚNIEJ ( CZYLI DO 2015 ) TAKA BIDA BYŁA ZA RZĄDÓW TUSKA I ŚMIECIÓWKI I 5 ZŁ ZA GODZINĘ PRACY ...TO PEŁOWIEC "ZAMILKA" ......MILCZY .... NIE WIE CO ODPOWIEDZIEĆ .
...
Następna strona