Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|
aktualizacja

Zasiłek dla bezrobotnych. Brytyjczycy masowo ruszyli na urzędy pracy

31
Podziel się

To może być najgłębszy kryzys w Wielkiej Brytanii od 300 lat. Już widać ostre załamanie na tamtejszym rynku pracy. W ciągu miesiąca do urzędów zgłosiły się setki tysięcy ludzi z wnioskami o przyznanie im zasiłku dla bezrobotnych.

Brytyjczycy masowo tracą pracę.
Brytyjczycy masowo tracą pracę. (PAP)
bDKvPgPV

Brytyjski urząd statystyczny opublikował najnowsze dane z rynku pracy na Wyspach. Z jednej strony poznaliśmy stopę bezrobocia, która na koniec marca była na niskim poziomie 3,9 proc. Niestety równocześnie okazało się, że w kwietniu gigantycznie wzrosła liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych.

W ubiegłym miesiącu 856,5 tys. osób zgłosiło się do urzędów z wnioskiem o przyznanie zasiłku w związku z utratą pracy. To wręcz gigantyczny wzrost w porównaniu do marca, gdy takich zgłoszeń było zaledwie 12,1 tys.

bDKvPgPX

Tak fatalnych danych z rynku pracy dawno nie było. Podczas ostatniego kryzysu nieco ponad dekadę temu w najgorszym momencie w miesiąc przybyło niecałe 200 tys. wniosków.

Kwiecień to pierwszy pełny miesiąc, w którym brytyjskie przedsiębiorstwa musiały zareagować na zamrożenie gospodarki. Wiele biznesów przestało świadczyć usługi, więc konieczne były cięcia zatrudnienia.

Zobacz także: UOKiK chce regulowania cen. Nie tylko maseczki
bDKvPgQd

Brytyjska agencja Reuters zwraca uwagę, że wzrost liczby wniosków o zasiłek byłby jeszcze ostrzejszy, gdyby nie rządowy program wsparcia, który zakłada m.in. dopłaty do wynagrodzeń.

Takiego obrotu spraw można się było spodziewać, ale wyniki okazały się jeszcze gorsze od prognoz. Ekonomiści szacowali, że nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych będzie około 676 tys. Jest o jedną czwartą więcej.

bDKvPgQe

Niedawno Bank Anglii ostrzegł, że obecny kryzys może być dla Wielkiej Brytanii najbardziej dotkliwy od ponad 300 lat. Rząd prognozuje, że do czerwca bezrobocie może osiągnąć 10 proc. Oznaczałoby to więcej niż podwojenie liczby osób bez pracy.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bDKvPgQy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(31)
syn_chlopa
10 miesięcy temu
Nalapia Polakow i Rumunow na postojowe a potem uuuuu..... siedzialo sie na beneficikach, no to kop. Nie przyznamy statusu osiadlego. Ale dobrze, beneficiarze powinni dostac kopy zeby nie psuc opini innym.
Podziękujcie ...
10 miesięcy temu
Bzdura totalna!!Pracy jest od groma tylko brytole nie mają sił iść pracować fizycznie w polu za 10 funtów na godzinę!!!A Polak chętnie zostanie bo jak ma w kraju tyrać za 10 zł na godzinę a ceny wyżywienia oraz rachunki wyższe niż w Anglii!!!
...
10 miesięcy temu
Tymczasem w katolickim kraju Polsce większość zarejestrowanych w pup ma przyznany zasiłek ZERO ZŁOTYCH czyli z automatu są całkowicie wykluczeni z egzystencji !
bDKvPgQz
Niech więc ic...
10 miesięcy temu
skomunikuje się z naszymi cudotwórcami z PiS, żeby ich taki Morawiecki wyciągnął z kryzysu. Punk I programu pomocy - kupcie licencję TVPiS ;)
Pawłowicz
10 miesięcy temu
Trolle w aktywności.nie martwcie się w Polsce nie będzie takiego wzrostu bo 90% tracących pracę nie będzie się kwalifikowało do statusu bezrobotnego.
...
Następna strona