Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|
aktualizacja

Kto by się spodziewał? Zaskakująca deklaracja byłej wicepremier

182
Podziel się

Zmiany podatkowe raz na rok i ogłaszane najpóźniej z półrocznym wyprzedzeniem. Tego oczekują przedsiębiorcy. "Postaramy się to wpisać w system stanowienia prawa" - deklaruje Jadwiga Emilewicz, była wicepremier i minister rozwoju.

Kto by się spodziewał? Zaskakująca deklaracja byłej wicepremier
Jadwiga Emilewicz zapowiada "stabilność stanowienia prawa" (KPRM, Krystian Maj)
bDAILweZ

W poniedziałek wieczorem Emilewicz podzieliła się na Twitterze informacją o konsultacjach, które prowadzi z wielkopolskimi przedsiębiorcami. Przypomnijmy, że była wicepremier startowała do Sejmu właśnie z poznańskiej listy Prawa i Sprawiedliwości.

Z wpisu posłanki PiS można wyczytać, że przedsiębiorcom przede wszystkim zależy na stabilności stanowienia prawa, w tym głównie kwestii podatkowych.

"Postulat stabilności tj. zmiany podatkowe max1x/R nie później niż pół r przed wejściem w życie postaramy się wpisać w system stanowienia prawa" - napisała. Prawdopodobnie chodzi o zmiany maksymalnie raz do roku i komunikowane z przynajmniej półrocznym wyprzedzeniem.

bDAILwfb
Zobacz także: Gowin: "Jest szansa, że sklepy meblowe wkrótce będą otwarte"

Co ciekawe, Emilewicz na tego typu deklaracje pozwala sobie, gdy nie pełni już żadnej funkcji w rządzie. Od rekonstrukcji na przełomie września i października jest już ona szeregowym posłem klubu PiS.

Zapowiedzi o stabilności prawa i informowaniu z wyprzedzeniem brzmią o tyle interesująco, że w ostatnich tygodniach rząd Zjednoczonej Prawicy pokazał postawę zgoła odmienną.

bDAILwfh

Praktycznie z dnia na dzień zamknięte zostały cmentarze, a handlujący przy nich przedsiębiorcy zostali na lodzie. Podobnie było z restauracjami czy ostatnio - ze sklepami meblowymi.

Placówki handlowe o tym, że w sobotę będą zamknięte, dowiedziały się w piątek wieczorem. W projekcie rozporządzenia mowy o tym nie było. Pojawiło się dopiero w ostatecznej jego wersji. Tym bardziej groteskowo brzmią zapowiedzi byłej wicepremier o "wpisaniu stabilności w system stanowienia prawa".

bDAILwfi
bDAILwfC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(182)
eksponat
2 miesiące temu
Jadzka wróć do muzeum PRL-u w Nowej Hucie , brakuje Ciebie .
Adrian
2 miesiące temu
W artykule napiszcie lepiej, jakie podatki obecna ekipa rządząca wprowadziła i wprowadza i jakie było vacatio legis. Zamknięcie cmentarzy, restauracji czy placówek handlowych nie jest zmianą podatkową. Wprowadzenie podatku cukrowego, opłaty reprograficznej, czy planowane podwójne opodatkowanie dochodów zagranicznych i CIT dla spółek komandytowych - to są przykładowe zmiany podatkowe. Zdecydowanie powinny być wprowadzane min. pół roku przed nowym rokiem.
Imo
2 miesiące temu
Żyli co rok podwyżka podatków
bDAILwfD
ahhh ta pani
2 miesiące temu
to ta pani minister co miesiąc temu na odchodne dała 6 mln nagród w swoim ministerstwie....a teraz na szczepionki nie ma i premier zabiera ludziom ciężko pracującym 13-stki bo mówi że na szczepionki kasa jest potrzebna
kameleon
2 miesiące temu
a jak tam w sanepidzie p Premier
...
Następna strona