Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jacek Bereźnicki
Jacek Bereźnicki
|
aktualizacja

Zatrzymanie prezesa Property Lease Fund. Prokuratura żąda 1 mln zł poręczenia

66
Podziel się:

Jak dowiedział się money.pl, policja zatrzymała Marcina P., prezesa Property Lease Fund. Był poszukiwany za to, że nie wykupił obligacji spółki. Wrocławska prokuratura potwierdza, że P. został zatrzymany i "czynności trwają". Grozi mu do 10 lat.

Marcin P. w wywiadach przekonywał, że warto zainteresować się akcjami jego spółki.
Marcin P. w wywiadach przekonywał, że warto zainteresować się akcjami jego spółki. (YouTube/InwestorTV)

Z naszych informacji wynika, że Marcin P. został w niedzielę zatrzymany przez policjantów z wrocławskich wydziałów dochodzeniowego i przestępczości gospodarczej. W poniedziałek rano był przewożony do Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu, gdzie ma usłyszeć zarzuty.

Informacje money.pl o zatrzymaniu prezesa Property Lease Fund potwierdza rzeczniczka wrocławskiej prokuratury, prok. Małgorzata Klaus. - Czynności trwają, więcej informacji na ten temat prokuratura przedstawi we wtorek - wyjaśnia.

Z informacji money.pl wynika, że prokuratura będzie wnioskowała o areszt dla P. lub poręczenie majątkowe w wysokości miliona złotych.

Zobacz także: Obejrzyj: Były prezes Idea Banku zatrzymany. "Spektakularne działanie, ale o ograniczonej treści"

Marcin P. jest podejrzewany o niekorzystne rozporządzenie mieniem znacznej wartości, polegające na zatajeniu rzeczywistej sytuacji finansowej spółki, planów jej rozwoju oraz zdolności finansowych do wywiązania się z obowiązku wykupu obligacji. Grozi mu za to do 10 lat więzienia.

Z naszych informacji wynika, że P. był przez wiele tygodni obserwowany przez policję i miał świadomość, że jest poszukiwany.

Spółka Property Lease Fund do 2015 roku działała pod nazwą Lease Experts. Zajmowała się leasingiem nieruchomości komercyjnych do 5 mln zł. Marcin P. był jej większościowym udziałowcem i prezesem.

Firma działała od 2010 roku. Pierwsze dwie emisje akcji Lease Experts nastąpiły w październiku 2012 roku, gdy firma została przekształcona ze spółki z o.o. w spółkę akcyjną. Od 2013 roku była notowana na NewConnect a od 2014 r. na Catalyst.

W czerwcu 2016 roku spółka rozpoczęła postępowanie sanacyjne, a w czerwcu 2017 r. zarząd GPW zawiesił obrót jej akcjami z powodu nieprzekazania raportu rocznego za 2016 r.

W grudniu 2017 roku zarząd spółki złożył wniosek o ogłoszenie jej upadłości, ale jednocześnie wniósł o wstrzymanie rozpoznania wniosku o ogłoszenie upadłości do czasu wydania i opublikowania prawomocnego orzeczenia w sprawie postępowania restrukturyzacyjnego. W maju 2018 r. wydział gospodarczy Sądu Rejonowego w Poznaniu oddalił wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego.

"Odzyskaj zamrożone środki finansowe w nieruchomościach lub weź swoją nieruchomość w leasing, jeżeli Twój Bank powie Ci nie!" - tak reklamuje się firma na wciąż działającej stronie internetowej.

Z biogramu Marcina P. na stronie firmy wynika, że jest absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaniu na kierunku zarządzanie. Zanim założył swoją firmę, pracował w bankach w Polsce i w Irlandii. W latach 2009-2011 miał pracować dla centrali Europejskiego Funduszu Leasingowego we Wrocławiu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(66)
Rym
4 lata temu
Nawet spał w hotelach ale nasi dzielni stróże prawa dali radę
Rossi
4 lata temu
Trzymaj się kuzyn jesteśmy z tobą pozdro Kusego dzielnica
123
4 lata temu
Grozi mu 10 lat ,chyba grozi mu palcem
efelek
4 lata temu
nie dziwi fakt jego dzialalnosci jak wczesniej pracowal w bardzo podobnej branzy nawet tej samej. ludzie pracujacy z tamtym funduszem juz wymyslali swoje biznesy. wiedzieli jak podejsc temat bo znaja go od podszewki.
zs
4 lata temu
znowu bzdura, kto pisze te artykuły, nie ma innych tematów, kto chce położyć tą spółkę....
...
Następna strona