Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Biznesmen oskarżany o wyłudzanie VAT wpadł w Krakowie. Śledczy zarzucają mu kierowanie grupą przestępczą

28
Podziel się:

Poszukiwany listem gończym od grudnia 2018 r. Dominik K. wpadł w ręce policjantów. Według nieoficjalnych informacji, choć mężczyzna ukrywał się w Tajlandii, przyjechał do Polski, by odwiedzić partnerkę.

Biznesmen oskarżany o wyłudzanie VAT wpadł w Krakowie. Śledczy zarzucają mu kierowanie grupą przestępczą
(Policja)
bEIKCWmZ

Oskarżany o narażenie Skarbu Państwa na stratę przynajmniej 176 ml zł oraz kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, w tym o "charakterze zbrojnym" Dominik K., to znany w Krakowie biznesmen. W przeszłości był m.in. właścicielem krakowskiego klubu koszykarskiego R8 Basket Kraków (wycofał się z finansowania, gdy w 2018 r. klub nie awansował do ekstraklasy – red.) oraz stacji benzynowych.

Jak informuje krakowska "Gazeta Wyborcza", powołując się na własne nieoficjalne ustalenia, Dominik K. ukrywał się przed organami ścigania w Tajlandii, jednak postanowił pojawić się w Polsce, by odwiedzić partnerkę. Teraz zostanie przewieziony do Poznania. Śledczy z tego właśnie miasta prowadzą postępowanie w jego sprawie.

bEIKCWnb
Zobacz także: Zobacz też: Jak działa karuzela VAT?

Prokuratorzy zarzucają biznesmenowi kupowanie paliwa w państwach Unii Europejskiej z zerową stawku podatku, a następnie sprzedawać z doliczonymi 23 proc. VAT, na czym zarabiał, gdyż o obniżonej stawce przy zakupie nie informował fiskusa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEIKCWnC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(28)
zorientowany
3 lata temu
".. miłość to uczucie głupie Zaczyna się w Tajlandii a kończy w ciupie"
u nas
3 lata temu
Panstwo okradające swoje społeczeństwo nie toleruje konkurencji
Polak mały
3 lata temu
Za Tej władzy każdy przedsiębiorca jest wyłudzaczem vatu. Każdy jest złodziejem, każdy kradnie. 99% wyroków skazujących bo ludzie nie maja czasu i zdrowia się sądzić i udawadniać niewinność. Za taką Polskę umierali nasi przodkowie...
bEIKCWnD
Basia
3 lata temu
Bardzo dobrze oszustom,zarabiam marne pieniądze i muszę płacić podatek...
Polak
3 lata temu
Kogo to obchodzi
...
Następna strona