Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
PRC
|
aktualizacja

Złe wiadomości dla kierowców. Autogaz najdroższy od niemal dekady

15
Podziel się:

Samochody na gaz już nie tak opłacalne. Od 9 lat ceny LPG nie były tak wysokie. "Niestety pierwsze dni szkoły nie przyniosą poprawy sytuacji kierowców" - wskazują analitycy.

Złe wiadomości dla kierowców. Autogaz najdroższy od niemal dekady
Pierwsze dni szkoły nie przyniosą poprawy sytuacji kierowców (money.pl, Rafał Parczewski)
bELlZvMB

Cena autogazu znów mocno wzrosła. Dziś notuje najwyższy od 2012 r. poziom - wynika z analizy portalu e-petrol. A to nie koniec podwyżek.

Mało tego, cena tego paliwa jest już tylko 10 groszy poniżej najwyższego poziomu zanotowanego przez e-petrol.pl od początku prowadzenia zestawienia detalicznych cen paliw w Polsce.

Zobacz także: Mocna podwyżka mandatów, nawet 5 tys. zł. Horała: Przepisy jeszcze latem lub wczesną jesienią
bELlZvMD

"Cenowy rekord w najbliższych tygodniach może zostać pobity, bo cały czas utrzymują się ograniczenia w imporcie LPG do Polski" - prognozuje branżowy serwis.

Litr autogazu kosztuje obecnie 2,77 zł i jest to 8-groszowy wzrost w skali tygodnia. A to nie koniec złych informacji dla kierowców. "Niestety pierwsze dni szkoły nie przyniosą poprawy sytuacji kierowców" - wskazuje portal.

Jak zauważają analitycy e-petrol Jakub Bogucki i Grzegorz Maziak, cena może jeszcze zostać podbita o kolejne 5 gr. Średnią cenę w tym tygodniu oszacowano na 2,76-2,82 zł/l.

bELlZvMJ

Najwyższe ceny od niemal dekady powodują, że zakładanie instalacji do samochodu przestaje być tak opłacalne jak do tej pory.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELlZvNe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(15)
Tylko
3 tyg. temu
Konfederacja !!
obserwator
2 miesiące temu
Obajtek z Orlenu zbiera kasę na kupnoTVN-u.
1,9 tdi i 1.4...
2 miesiące temu
spalanie od 3,5-4,5 -> nigdy lpg
bELlZvNf
koniecbliski
2 miesiące temu
PO też tak zaczynało swój upadek od podwyżki cen gazu LPG z którego stale korzysta większość mało zarabiających właścicieli aut konstrukcyjnie zasilanych benzyną. Sprzedaż LPG przynosi największe zyski, bo najwięcej osób korzysta z tego tańszego paliwa. Benzyniaki po prostu stoją na parkingach i nie dolewają do zbiorników drogiego paliwa.
ruina
2 miesiące temu
Posiadam stacje prywatną stacje paliw. Chce nadmienić, że marża od roku na gazie lpg jest znikoma, a bywa kilka razy w roku wręcz zerowa. Kilka tyg temu cena hurtowa lpg z Orlenu była wyższa niż detaliczna w okolicznych stacjach orlenowskich. Na tą chwilę cena gazu powinna być bliska 3 zł, tylko nie wiadomo dlaczego nie jest.